Reklama

Gra w której trzeba zabić… Mario

Chyba każdy z nas czasami o tym marzył...

Mario zawsze był jednym z najpopularniejszych bohaterów gier video – ikoną uwielbiana przez miliony. Zabijmy go zatem.

Taki właśnie cel przyświeca graczowi w oczekującej w właśnie na autoryzację Steam grze Kill The Plumber – czyli Zabijmy Hydraulika. Oczywiście nigdzie nie pada imię Mario, gdyż autorzy mieliby wtedy na karku piękny proces o łamanie praw autorskich – ale, biorąc pod uwagę styl graficzny, wygląd i zachowanie głównego „antagonisty”, to naprawdę ciężko jest nie domyślić się o kogo chodzi.

1506ec475f96a4186b428469c091e696179b29fab295_600a

Cytując opis producentów, fabuła przedstawia się następująco:

Był spokojny dzień w królestwie, kiedy znienacka pojawił się w nim hydraulik który postanowił wszędzie położyć swoje rury i siać zniszczenie. Nieważne jakich środków obronnych imali się mieszkańcy, on ciągle wracał a nawet próbował porwać księżniczkę. Powstrzymaj go za wszelką cenę, bo inaczej twoje królestwo spłonie!

„Kill The Plumber to parodia innych platformówek. Twoim celem jest powstrzymanie protagonisty od przejścia każdego poziomu. Zaczynasz jako powolny przeciwnik, który nawet nie umie skakać, lecz mimo to ma wystarczająco dużo siły by zabić bohatera. Kiedy zaczniesz łapać o co chodzi, przejmiesz kontrolę nad innymi istotami które umieją skakać, strzelać a nawet latać. Czasami będziesz mieć też kontrolę nad więcej niż jednym stworkiem naraz.

kill-the-plumber

Różne poziomy będą przedstawiały różne wyzwania, lecz we wszystkich będzie ci przyświecał jeden cel – powstrzymanie upierdliwego fachowca od przejścia do kolejnego levelu. Jeśli więc masz już serdecznie dosyć wąsatego faceta, który od lat pozwala wielkim korporacjom zarabiać miliardy dolarów na sprzedaży jego podobizny – ta gra jest właśnie dla Ciebie.

Pełna wersja gry ukaże się jeszcze w tym roku.

[źródło: kotaku.com; grafiki: gamezebo.com, toucharcade.com]