WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Gry planszowe poprawiają życie miłosne

Badania przeprowadzone przez naukowców z Baylor University mówią o tym, że partnerzy produkują oksytocynę, czyli hormon miłości, podczas spędzania czasu razem przy zajęciach rekreacyjnych. Dotyczy to między innymi planszówek, które mogą wpływać na życie miłosne.

Zaskakuje jednak inna rzecz – u mężczyzn największy wzrost tego hormonu wykryto podczas uczęszczania na zajęcia malarskie. Był on dwukrotnie wyższy niż w przypadku innych zajęć. Podczas grania w gry planszowe, partnerzy komunikują się i rywalizują ze sobą, co także znacząco zwiększa uwalnianie oksytocyny.

Czytaj też: Dlaczego krótki sen może powodować choroby serca?

Naukowcy sprawdzili to na 20 parach, które miały dwa rodzaje randek: zajęcia artystyczne czy noc grania w gry. Pierwsze z nich uczęszczały na zajęcia malarskie a drugie grały w warcaby, karty, szachy itp. Badania moczu wykazały, że wszystkie pary miały wzrost oksytocyny – mężczyźni na zajęciach malarskich miały poziom nawet 2,5 razy większy. Warto więc zastanowić się, co razem możecie robić aby w ramach rekreacji – pomoże Wam to w zbudowaniu jeszcze lepszego związku.

Czytaj też: Genetyka ma wpływ na palenie mentolowych papierosów

Źródło: Medicalnewstoday