Reklama

Które gry z PS4 zyskają na PS5 dzięki kompatybilności wstecznej?

ps4, ps5, kompatybilność wsteczna

Kompatybilność wsteczna PlayStation 5 pozwoli ogrywać nam gry z PlayStation 4. Które gry jednak najwięcej zyskają na nowej konsoli?

Kompatybilność wsteczna PlayStation 5 została tak źle wytłumaczona, że czasem do dzisiaj niektórzy nie rozumieją w jaki sposób będzie ona działać. Podsumujmy to jeszcze raz i zastanówmy się, które gry zyskają na nowej konsoli?

PlayStation 5 zaoferuje kompatybilność wsteczną z PlayStation 4. Przytłaczająca większość gier z PS4 będzie działać na PS5. Część z gier będzie wyświetlana w wyższej rozdzielczości lub z lepszą płynnością. No właśnie, tylko które to będą gry?

Czytaj też: Burnout Paradise na Switcha z ceną tak wysoką, że aż uszczelka pod głowicą mi poszła

Światło w tej sprawie rzuca Digital Foundry zdaniem którego powinniśmy nastawić sie na to, iż nie wszystkie produkcje zyskają na jakości. Na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na tytuły, które w wersji na PlayStation 4 Pro oferują odblokowany klatkarz oraz zmienną rozdzielczość.

Przykładami takich produkcji, które zadziałają lepiej na PlayStation 5 na pewno są dzieła From Software jak Dark Souls 3 czy Sekiro: Shadows Die Twice. Niestety, Blooborne ma zablokowaną liczbę klatek na sekundę na 30 FPS więc tutaj nie zagramy w 60 FPS. Na jakości zyskają jeszcze takie gry jak np. Final Fantasy XV czy Hitman. Niesamowicie ciekawe jest dla mnie to, w jakiej rozdzielczości włączy się Titanfall 2. Produkcja nie ma ustalonej rozdzielczości i kilka lat temu okazało się, że na Xbox One X działa ona w 6K!

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News