WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

GT Superlight – McLaren idzie w długie trasy

Zgodnie z oczekiwaniami McLaren ujawnił właśnie szereg informacji o swoim następnym samochodzie opartym na modelu Speedtail, który pójdzie w stronę modeli, nadających się zwłaszcza na długie podróże. Powitajmy więc równie ciekawy, co tradycyjnie drogi GT Superlight, który jest tak naprawdę pierwszym porządnym „grand tourerem” firmy, pasując przy tym do do serii Supercars Sports, Super i Ultimate. W skrócie? Komfort i wyrafinowanie kabiny… a tak przynajmniej twierdzi McLaren. 

Czytaj też: Spotkanie McLarena 720S z BMW S1000RR na jednym torze może zaskoczyć

Superlight składa się ze struktury z włókna węglowego oraz aluminiowych paneli nadwozia i przekładni. Dynamika jazdy jest dostosowana do łączenia oczekiwań, dotyczących wydajności z codziennym użytkowaniem w mieście, co obejmuje nową proaktywną regulację tłumienia McLarena do regulacji zawieszenia w locie, a także zmienny hydrauliczny układ kierowniczy. Użyteczność widać nawet w największym dotąd bagażniku w samochodach tego producenta, który opiewa na całe 570 litrów pojemności. Wszystko dzięki większym rozmiarom, które sięgają 4,7 metra długości, czy 110-130 mm prześwicie.

Po stronie napędu mamy do czynienia z podwójnie turbodoładowaną 4-litrową V8, która wytwarza 620 koni mechanicznych i moment obrotowy rzędu 665 Nm. Płaska krzywa momentu obrotowego, dzięki turbosprężarce, została zaprojektowana tak, aby oferować płynne przyspieszenie dzięki siedmiobiegowej transmisji SSG. Najwyższa prędkość w McLarenie GT SuperLight wynosi 326 km/h, a samo przyśpieszenie do setki sięga zaledwie 3,2 sekundy i dziewięć do 200 km/h. Wszystko to przy wadzę 1530 kilogramów przy stosunku masy 405 PS na tonę

Wnętrze McLarena GT wyposażone jest w elektrycznie regulowane i podgrzewane cholernie wygodne fotele i przemawia do nas skórą Nappa (ewentualnie Alcantara przy dopłacie). Deska rozdzielcza sprowadza się do 12,3-calowego ekranu TFT, który zarządza masą przydatnych dodatków. Jeśli jesteście zainteresowani, to już teraz możecie zamówić swojego McLarena GT z myślą o dostawie pod koniec 2019 roku. Ceny np. w Wielkiej Brytanii wynoszą teraz około 208222$.

Czytaj też: Tak – olej silnikowy z bananów jest okropny

Źródło: McLaren, New Atlas