Reklama
aplikuj.pl

Hama Passion Clear II – test niedrogich słuchawek z ANC

Elegancki futerał ładujący do słuchawek.jpg

W nasze ręce wpadły wyjątkowe słuchawki Hama Passion Clear II – nowe dziecko w rodzinie słuchawek bezprzewodowych Hama. Od razu możemy powiedzieć, że zaskoczą nawet najbardziej zagorzałego melomana. Tę jakość dźwięku trzeba usłyszeć na własne uszy! Ale wspaniałe brzmienie to nie jedyna zaleta Hama Passion Clear II. Odkrywamy przed Wami tajemnice tych małych, wielkich słuchawek!

hama passion clear II

Hama Passion Clear II – małe i lekkie

Słuchawki Hama Passion Clear to – jak wspomnieliśmy – najnowsza propozycja od niemieckiego producenta, który po raz kolejny dowodzi swojego zaangażowania w dostarczanie mega wysokiej jakości sprzętu audio. Już na pierwszy rzut oka, te słuchawki bardzo zyskują w naszych oczach swoją kompaktową formą i wagą wynoszącą zaledwie 50 gramów.  Niewielkie, zmieszczą się w każdej kieszeni i nawet najmniejszej damskiej torebce. Plus za to, że są one także wyjątkowo komfortowe w noszeniu przez długie godziny, a kto choć raz miał uszy zmęczone niewygodnymi, ciężkimi słuchawkami wie, jakie to ważne!

Niezależnie od tego, czy korzystamy z nich w drodze do pracy, podczas treningu, czy w domu, słuchawki Hama Passion Clear automatycznie i w trybie natychmiastowym łączą się z naszym urządzeniem (smartfonem, tabletem czy laptopem) i to zaraz po wyjęciu z etui. To zasługa technologii Bluetooth w wersji 5.3, która gwarantuje większy zasięg i lepszą stabilność połączenia. Nie musicie już zatem martwić się o uciążliwe parowanie – wszystko działa płynnie i bez problemów.

Tryb ANC – sam wybierasz, które dźwięki z zewnątrz słyszysz

Jednym z najważniejszych atutów tych słuchawek jest ich zaawansowany system ANC (Active Noise Cancellation). Dzięki trzem zróżnicowanym trybom możemy dostosować poziom redukcji hałasu do swoich potrzeb. Tryb indoor doskonale radzi sobie z głosami i hałasami tła, tryb outdoor minimalizuje dźwięki drogowe i szum wiatru, natomiast tryb commute jest idealny do korzystania w środkach transportu publicznego, skutecznie eliminując hałas silnika oraz rozmowy pasażerów. 

Technologia ANC działa tu rewelacyjnie – mikrofony w słuchawkach przechwytują hałas, który następnie jest przetwarzany przez układ ANC i generowany jest przeciwdźwięk. To oznacza, że możemy cieszyć się ulubioną muzyką, zanurzeni w niej w pełni, bez niechcianych zakłóceń z zewnątrz. Pomyślcie: nareszcie jesteście tylko Wy i muzyka. Coś pięknego!

System ENC – najwyższy komfort rozmów

Co więcej, Hama Passion Clear wyposażone są w system ENC (Environmental Noise Cancellation), który podnosi komfort rozmów telefonicznych. Dzięki dwóm mikrofonom – jeden filtruje szumy otoczenia, a drugi wzmacnia głos – możemy być pewni, że osoba po drugiej stronie zawsze usłyszy wyraźnie rozmówcę. To szczególnie przydatne podczas rozmów w hałaśliwych miejscach.

Niewysłowiona jakość dźwięku

Jako melomani, doceniamy również jakość dźwięku oferowaną przez te słuchawki. Pasmo przenoszenia wynoszące od 20 Hz do 20 kHz zapewnia pełne i bogate brzmienie, a impedancja 32 Ω i czułość na poziomie 96 dB gwarantują, że każdy utwór brzmi dokładnie tak, jak powinien. Niezależnie od tego, czy słuchacie muzyki klasycznej, rocka czy jazzu, słuchawki Hama Passion Clear zapewniają krystalicznie czysty dźwięk, który przenosi Was w świat ukochanej muzyki. Dla zainteresowanych tematem podajemy specyfikację techniczną słuchawek mobilnych Hama Passion Clear II:

  • Pasmo częstotliwości: 2402-2480 MHz
  • Zakres częstotliwości słuchawki: 20 Hz – 20 kHz
  • Zakres częstotliwości mikrofon: 100 Hz – 5 kHz
  • Impedancja słuchawek: 32 Ω
  • Impedancja mikrofonu: 2,2 kΩ
  • Odległość transmisji: 10 m
  • WBCV ≥ 75mV
  • Czułość słuchawek: 96 dB +/- 3 dB
  • Czułość mikrofonu: -42 dB ± 3 dB
  • Obsługiwane profile Bluetooth: A2DP V1.3/AVRCP V1.6/HFP V1.7/HSP

Szybkie ładowanie i długi czas pracy

Największa zmora każdego fana muzyki lub audiobooków? Oczywiście! Krótki czas pracy słuchawek. Tradycyjne 6-8 godzin pracy to zdecydowanie za mało. Dlatego bardzo cieszy fakt, że z Hama Passion clean II nie musimy martwić się o częste ładowanie słuchawek. Dzięki funkcji Fast Charge zaledwie 10 minut ładowania zapewnia aż półtorej godziny pracy!  Pełne naładowanie słuchawek i etui zajmuje tylko dwie godziny, a na jednym ładowaniu możemy cieszyć się muzyką przez… 20 godzin (!!!), co jest doprawdy imponującym wynikiem. Nawet przy włączonym trybie ANC, czas pracy wynosi 16 godzin, czyli nadal bardzo dużo!

Obsługa asystentów głosowych Siri i Google

Słuchawki Hama Passion Clear obsługują również asystentów głosowych Siri i Google, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność. Dzięki temu możecie wydawać polecenia głosowe, regulować głośność muzyki czy odbierać połączenia bez potrzeby sięgania po telefon. To znacznie ułatwia korzystanie ze słuchawek na co dzień, zwłaszcza w sytuacjach, gdy mamy zajęte ręce.

Jeszcze więcej możliwości dzięki Hama Smart Home

Aplikacja do zarządzania słuchawkami to już absolutny hit i wisienka na torcie! Dzięki aplikacji Hama Smart Home możecie sterować wieloma funkcjami słuchawek bezpośrednio z poziomu smartfona. Aplikacja umożliwia m.in. wybór jednego z dziewięciu korektorów dźwięku, zmianę poleceń dotykowych oraz śledzenie poziomu naładowania baterii. Nas rozłożyła na łopatki, funkcja “znajdź”, która pomaga zlokalizować słuchawki, gdy te się zgubią. Konia z rzędem temu, kto choć raz w pospiechu nie szukał po całym domu rzuconych gdzieś słuchawek! Z Hama Smart Home nie będziecie mieć tego problemu! Te słuchawki to doskonały wybór dla każdego, kto chce cieszyć się jakością rozmów oraz muzyką na NAPRAWDĘ najwyższym poziomie, niezależnie od miejsca i sytuacji. Warte każdej ceny, trafiają do grona naszych TOP ulubieńców. Możemy się założyć, że właśnie tak jakościowych słuchawek poszukuje większość z Was!

Słuchawki Hama Passion Clear II są aktualnie dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie 189,90 zł, więcej informacji znajdziecie na oficjalne stronie producenta.