Inspirowany Nintendo Switchem handheld Aya Neo ufundowany!

handheld Aya Neo

Ponad 1600 chętnych wsparło handheld Aya Neo, którego kampania finansowania na Indiegogo ciągle trwa, ale i tak zebrane ponad 43 mln złotych wystarczą na jego realizacje.

Handheld Aya Neo z ogromnym sukcesem

O wydajność w AYA Neo dba Ryzen 5 4500U, a więc APU oferujące sześć rdzeni i wątków procesora centralnego oraz sześć klastrów CU w przypadku rdzenia graficznego Vega 6. Chociaż w grę wchodzi poprzednia generacja sprzętu AMD, to jest i tak nieźle, patrząc na ogólną wydajność, o którą dba jeszcze 16 GB pamięci LPDDR4X i nawet 1 TB dysk NVMe.

Oczywiście jak to handheld, jego 7-calowy ekran ma niską rozdzielczość rzędu 1280×800 pikseli, ale jako że działa na Windowsie 10, może odpalać praktycznie wszystkie gry przez nawet dwie godziny w przypadku dużego obciążenia, dzięki wbudowanej baterii.

Możecie kojarzyć Aya Neo z przeszłości i nic dziwnego, bo ten, którego widzicie powyżej, to nowa, odświeżona wersja z myślą o produkcji masowej. Cena? Teraz przynajmniej 3400 zł za wersję z 1 TB dyskiem, bo choć wersje 500 GB były tańsze, to wyprzedały się już kompletnie.