Reklama
aplikuj.pl

Harmony OS zadebiutuje 2 czerwca

huawei HarmonyOS, kiedy HarmonyOS

Już 2 czerwca oficjalnie zadebiutuje system Harmony OS. Wraz z nim zobaczymy też nowe urządzenia, ale czy będą to modele, na które najmocniej czekamy?

300 mln urządzeń z Harmony OS do końca roku

Huawei zapowiedział oficjalną premierę finalnej wersji systemu Harmony OS. Luźne połączenie Androida z EMUI zadebiutuje 2 czerwca.

Firma szacuje, że do końca roku nowy system trafi do 300 mln urządzeń, z czego 100 mln będzie z nim działać od razu po wyjęciu z pudełka. Dlatego też aktualizacja jest planowana dla 200 mln urządzeń.

Harmony OS jest systemem uniwersalnym, więc nie dostaną go tylko smartfony. W grę wchodzą też telewizory, tablety i być może urządzenia elektroniki noszonej.

Czytaj też: System Harmony OS 2.0 zaprezentowany. Koniecznie obejrzyjcie ten filmik

Co zobaczymy 2 czerwca, czyli gdzie jest Huawei P50 Pro?

System systemem, ale nie ma co ukrywać, że najbardziej czekamy na premierę smartfonów z serii P50. Ale na razie nic nie wskazuje na to, że zadebiutują one wraz z Harmony OS.

Pewni możemy być flagowego tabletu MatePad2 z układem Kirin 9000. To on ma być pierwszym urządzeniem sprzedawanym z zainstalowanym Harmony OS.

Czytaj też: Huawei.pl to więcej niż sklep internetowy pełen promocji

Grafika promująca wydarzenia pokazuje nam dodatkowo monitor, obstawiałbym też, że elementy widoczne z prawej strony to zegarek i słuchawki. Pozostaje pytanie – czy coś chowa się pomiędzy nimi? Jeśli miałbym stawiać pieniądze, nie będzie to Huawei P50. Szczerze wątpię, że firma odmówi sobie przyjemności pokazania go podczas osobnego, dedykowanego wydarzenia.