Reklama
aplikuj.pl

Helpdesk it – wsparcie informatyczne dla Twojej firmy

Helpdesk it

W branży IT Helpdesk dziś stanowi ważny element funkcjonowania wielu firm o różnej wielkości i profilu. Profesjonalny helpdesk to gwarancja szybkiego rozwiązywania problemów, jakie mogą wystąpić w środowiskach informatycznych. To mniejsze ryzyko niespodziewanych przerw w działaniu aplikacji, a nawet całych sieci komputerowych. Wszystko to przekłada się na poczucie bezpieczeństwa i większą wydajność pracy.

Czym dokładnie jest helpdesk? Jakie problemy pomaga rozwiązać? Jakie rodzaje helpdesku wyróżniamy? O tym poniżej.

Czym jest helpdesk?

Helpdesk IT to dział zapewniający wsparcie z zakresu rozwiązywania problemów technicznych i utrzymania infrastruktury informatycznej.

Wsparcie, jakiego udziela helpdesk to między innymi:

 • weryfikacja i usunięcie zgłoszonych usterek i błędów informatycznych
 • obsługa poczty elektronicznej, oprogramowania, aplikacji
 • projektowanie infrastruktury IT
 • szkolenia pracowników
 • testowanie nowych ustawień
 • wsparcie z zakresu zabezpieczania i eksploatacji sprzętu (komputery laptopy, smartfony, tablety)
 • udzielanie informacji, odpowiadanie na pytania użytkowników.

Helpdesk może obsługiwać zgłoszenia za pomocą różnych kanałów, takich jak telefon, e-mail, chat. Kolejnym sposobem jest system zgłoszeń za pośrednictwem  strony internetowej. Nie ma tutaj zbędnych formalności, kilkuetapowej drogi rozwiązywania problemów, zlecenie trafia bezpośrednio do specjalisty, który zajmuje się danym problemem.

Zadaniem helpdesku jest nie tylko rozwiązywanie pojedynczych problemów, ale także monitorowanie zgłoszeń, identyfikacja większych problemów systemowych, czuwanie nad bezpieczeństwem infrastruktury.

Helpdesk zdalny

Jedną z form helpdesku jest helpdesk zdalny. Jak sama nazwa wskazuje, jest usługą świadczoną zdalnie dzięki wykorzystaniu programu TeamViewer. Specjalista, za pomocą oprogramowania, rozwiązuje problemy informatyczne, instaluje oprogramowania, weryfikuje usterki. Zdalny helpdesk to sprawna i fachowa pomoc bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujesz.

Helpdesk lokalny

Helpdesk lokalny to usługa świadczona stacjonarnie, w firmie klienta. W ustalonym terminie specjalista zajmuje się usunięciem usterki, konfiguracją oprogramowania itp. W zależności od specyfiki problemu, prace mogą trwać godzinę, kilka godzin, a nawet cały dzień.

Korzyści ze wsparcia firmy informatycznej

Jakie korzyści płyną  ze wsparcia firmy informatycznej? Są to przede wszystkim:

 • sprawne usuwanie zarówno mniejszych usterek, jak i awarii występujących w środowiskach informatycznych,
 • większe bezpieczeństwo, większa wydajność pracy,
 • wsparcie specjalistów z różnych dziedzin,
 • szkolenia i instruktaże, które sprawiają, że korzystanie z danego systemu, rozwiązania jest bardziej efektywne, a satysfakcja i produktywność osiągają wyższy poziom,
 • lepsza kondycja sprzętu it, bieżące aktualizacje oprogramowania.

Helpdesk IT z Lizard

Helpdesk oferuje wiele firm, ważne, by wybrać tę, która zapewni obsługę na najwyższym poziomie. Jedną z takich firm jest Lizard. Lizard to gwarancja kompleksowego wsparcia, sprawna pomoc specjalistów z zakresu systemów operacyjnych, sieci komputerowych, sprzętu. Wspomniana firma oferuje zarówno helpdesk zdalny, jak i stacjonarny ‒ na terenie całej Polski i wielu krajów Europy. Zakres usług jest dostosowywany do potrzeb danej firmy.

Helpdesk to rozwiązanie dla firm i przedsiębiorstw o różnej wielkości, zwłaszcza tych, w przypadku których nie ma konieczności tworzenia działów informatycznych, całościowej obsługi informatycznej. To gwarancja, że infrastruktura informatyczna będzie działać bez zarzutu, a ewentualne usterki zostaną szybko usunięte.

Artykuł sponsorowany.