Reklama
aplikuj.pl

Hiper-SUV tak wydajny, że wyrywa z kapci. Oto Dragon od Drako jako „zabójca Tesli”

Dragon od Drako

Firma Drako Motors pokazała swojego nowego Hiper-SUVa Dragon. Jego produkcja nie będzie ograniczona, miejsca w bogatej kabinie znajdzie się dla całej rodziny i sąsiada (pięciu osób), a każde muśnięcie pedału gazu będzie przypominać o potędze elektrycznego napędu.

Hiper-SUV Dragon od Drako Motors jest ewenementem na całym rynku SUVów

Dragon został zaprojektowany we Włoszech z myślą o egzotycznym stylu, osiągach i wydajności. Jego otwierana „do góry” para drzwi umożliwia dostęp do przednich i tylnych siedzeń oraz wygodnego wnętrza skoncentrowanego nie tylko na kierowcy, ale też pasażerach. Najważniejsze siedzi jednak pod maską w kołach, bo w każdym z nich znalazł się silnik elektryczny zasilany autorskim akumulatorem o zasięgu do 675 km i z szybkim ładowaniem mocą nawet 500 kW.

Czytaj też: Honda rozprawia się z manualem w elektrycznych samochodach

Dzięki takiemu napędowi o łącznej mocy 2000 koni mechanicznych i pełnej strukturze z włókna węglowego, która pozwoliła zaoszczędzić masę o 50%, Dragon rozpędza się do setki w ledwie 1,9 sekundy, a maksymalnie dobija do ponad 321 km/h. Obecnie ten samochód jest dostępny do rezerwacji poprzez depozyty z planem dostaw do klientów w 2026 roku. Jego finalny koszt ma wynosić 290000 dolarów, a konkurencja ma uciekać w popłochach, co tyczy się nawet Modelu X Tesli czy luksusowych spalinowych SUVów od światowych marek luksusowych.