Reklama
aplikuj.pl

1825-konny hipersamochód Arrera Automobili SD+ nadchodzi!

Arrera Automobili SD+, hipersamochód Arrera Automobili, SD+

Najpierw miał być pierwszy supersamochód z Albanii, ale firma zdecydowała, że chce czegoś więcej i porzuciła Illyrian Pure Sport na rzecz Arrera Automobili SD+.

Hipersamochód Arrera Automobili SD+

Hipersamochód SD+ firmy Arrera Automobili, to zupełne odejście od tego, co widzieliśmy w przypadku Illyrian Pure Sport i choć niespecjalnie podoba nam się takie żonglowanie projektami, to może firma wyjdzie na tym lepiej? Ta dumnie twierdzi, że jej SD+ stanie się najszybszym hipersamochodem na świecie.

Czytaj też: Nowy hipersamochód Ferrari wyszpiegowany, choć w to nie uwierzycie

W obu przypadkach design, widoczny na poniższych renderach, powstał za sprawą tego samego projektanta, który inspirował się Formułą 1 i postawił na wszechobecne włókno węglowe razem z naciskiem na aerodynamikę. Wspomoże ją 7-litrowy silnik V8 typu bokser o mocy wyjściowej 1825 koni mechanicznych i 1500 Nm momentu obrotowego przy masie poniżej 1230 kg.

Czytaj też: Wyścigowy hipersamochód Gordon Murray T.50s Niki Lauda już z nami

Nazwa Arrera Automobili SD+ odnosi się do albańskiego dowódcy wojskowego (Skanderbega) i liczby 500 w systemie rzymskim (D), podczas gdy plus akcentuje, że ten model może rozpędzać się do ponad 500 km/h. Premiera tego hipersamochodu ma mieć miejsce w przyszłym roku… chyba że firmie znów się coś „odwidzi”.