Reklama
aplikuj.pl

Hologramy w obudowach komputerowych. Czyżby to była przyszłość?

W jaką stronę wyewoluują obudowy komputerowe po erze „akwariów”? Targi CES 2022 są jednym z niewielu miejsc, które mogą zapewnić nam na to odpowiedź. Co powiecie na to, że po erze RGB i światełkach nadszedł czas na hologramy w obudowach komputerowych?

Hologramy w obudowach komputerowych. Czy kupujecie ten pomysł?

Na CES 2022 firma Showcase PC pokazała dwie nowe obudowy – Solo Hologram Case i Dual Hologram Case na podstawie NZXT H510. Różnią się od siebie możliwością wyświetlenia jednego albo dwóch hologramów na raz z wykorzystaniem hologramowych wentylatorów 3D z 224 diodami LED. Te obracają się wystarczająco szybko, aby oszukać ludzkie oko, zajmując przy tym wiele miejsca w obudowie, ale to nie dziwi.

Czytaj też: Złącza zapewniające 600 watów dla karty graficznej już w zasilaczach ROG Loki SFX-L

Osprzęt stojący za hologramami wymaga zarówno sporego rozmiaru śmigieł, jak i silnika i własnego systemu, który oferuje 8 GB pamięci wewnętrznej do przechowywania animacji sterowanych z wykorzystaniem pilota. Z czasem ma zostać ulepszone łącznością poprzez Wi-Fi, ale same w sobie obudowy są szalenie drogie. Zadebiutować mają dopiero w czerwcu, ale są już dostępne w przedsprzedaży za kolejno 299 i 449 dolarów. To spory wzrost na tle NZXT H510 do kupienia za 459 zł.