WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

HoloLens 2 Microsoftu zaliczyły prawdziwą premierę

Jak wielką rolę w przyszłości będzie odgrywała technologia AR w codziennym życiu? Tego niestety nie wiem, ale wiem, że Microsoft zaczął dostarczać już zestawy HoloLens 2.

Po raz pierwszy o HoloLens 2 Microsoftu dowiedzieliśmy się podczas Mobile World Congress w lutym. Jak to zwykle bywa, „dwójka” nie jest przypadkowa i oznacza drugą iterację tego zestawu do AR, który zapewnia oczywiście kilka istotnych ulepszeń w stosunku do oryginalnego modelu – dwukrotnie większe pole widzenia, ostrzejszą rozdzielczość, śledzenie wzroku i większy komfort. Poprawki swoje jednak kosztują, bo za ten gadżet trzeba wyłożyć 3500 dolców.

Od czasu pierwszego ogłoszenia Microsoft twierdzi, że udostępniał swoim klientom wczesne prototypy HoloLens 2 i otrzymał wiele opinii. Te jednak nie zdały się ponoć na wiele, bo obecna wersja zestawu nie różni się zbytnio od ukazanego wcześniej prototypu.

Microsoft HoloLens 2, zestaw HoloLens 2 AR, debiut HoloLens 2

Nie trzeba być jednak specjalnie obeznany na rynku, żeby w tym produkcie ujrzeć skierowanie do firm oraz pracowników. Zresztą to właśnie zrobił Microsoft – dostosował HoloLens 2 lepiej do tego typu zastosowań.

ŹRÓDŁO: Engadget