Reklama

Honda Civic nowej generacji zadebiutowała… ale skromnie

Honda Civic nowej generacji

Chociaż mogłoby się wydawać, że model Honda Civic nowej generacji znamy już na wylot, to dopiero teraz ta jedenasta generacja kultowego modelu zadebiutowała w pełni.

Premiera modelu Honda Civic nowej generacji

Niestety “ta premiera”, to w rzeczywistości tylko ujawnienie jednej (jednej!) fotki modelu produkcyjnego i zapowiedź, że na więcej poczekamy sobie do 28 kwietnia. Poniekąd sprawia to, że branża nieustannie utrzymuje ciekawość co do tego modelu, ale ileż można? Zwłaszcza po ujawnieniu wcześniejszego prototypu z listopada 2020 roku.

Czytaj też: Honda S660 Modulo X Version Z zwiastuje koniec tego sportowego Kei

Na fotce Honda Civic nowej generacji występuje we flagowej wersji wyposażenia Touring, która przypomina w znaczącym stopniu wspomniany prototyp, a zmiany sprowadzają się do szczegółów. Mowa o dodaniu świateł przeciwmgielnych, pozbyciu się błyszczących czarnych akcentów na nadwoziu na rzecz matowych i wykończenia progów bocznych, czy połowy osłon lusterek w ten sam kolor, co nadwozie.

Czytaj też: Honda na Shanghai Motor Show 2021 ujawni wiele dobra

Będąc najdroższą wersją tego grona, Civic Touring 2022 ma szyberdach i przednie czujniki parkowania, które w liczbie dwóch są faktycznie zamontowane w górnej kratce. Całkowicie czarne felgi prototypu ustąpiły miejsca dwubarwnemu połączeniu kolorów, okna zyskały chromowane krawędzie wykończeniowe, a wewnątrz… to już niestety tajemnica, która podobnie jak ceny, premiera rynkowa i techniczne szczegóły, zostanie ujawniona 28 kwietnia. Manualna skrzynia jest jednak pewnikiem.