WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Hongqi E-HS9, czyli elektryczny luksusowy SUV prosto z Chin

Chociaż o marce Hongqi pewnie słyszycie po raz pierwszy, ten chiński twór jest już na rynku od 1958 roku, a oferowany przez niego luksów i prestiż jest ceniony zwłaszcza przez urzędników państwowych. Tego samego możemy więc oczekiwać po E-HS9.

Wygląd luksusowego SUVa E-HS9

Hongqi ujawniło E-HS9 podczas tegorocznego samochodu samochodowego w Pekinie, chwaląc się tym wielkim SUVem o imponujących kształtach, który aż przeraża swoim potężnym, sprawiającym wrażenie kwadratowego „przodem”. Serwis Motor1 zauważył, że E-HS9 cechuje sporo kształtów charakterystycznych dla BMW X7, Hyundaia Palisade, Lincolna Corsaira, a nawet Rolls-Royce.

Z punktu widzenia rozmiaru ten elektryczny SUV jest podobno znacznie większy niż Corsair. W rzeczywistości jest nieco większy niż X7 i chociaż na zdjęciach widzimy model dwurzędowy, ten może być skonfigurowany nawet dla siedmiu pasażerów, którzy będą się cieszyć skórzanym wykończeniem i cyfrowymi wyświetlaczami.

Napęd Hongqi E-HS9

E-HS9 jest dostępny w dwóch różnych wersjach wydajnościowych o dużej mocy. Ta mniej wydajna sprowadza się do dwóch silników elektrycznych (po jednym na każdej osi) o łącznej mocy 430 koni mechanicznych, a wydajniejsza na tyle otrzymuje nie 215, a 329-konną jednostkę, podbijającą moc do 544 KM. Dzięki temu E-HS9 pozwala sobie na sprint do 96,5 km/h w około 4 sekund, a po stronie zasięgu możemy liczyć na domniemane 483 km.

Czytaj też: Tak będzie wyglądać elektryczna przyszłość Buick. Oto koncept Electra

Hongqi E-HS9 zakazanym owocem

Jak dobrze myślicie, Hongqi E-HS9 jest dostępny wyłącznie na rynku chińskim i nie jest przy tym tani, bo można go tak kupić w najlepszym wydaniu za około 430000 złotych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News