Hongqi H9 jako chińska konkurencja Klasy S Mercedesa

Hongqi H9, chińska konkurencja Klasy S Mercedesa

Kiedy ktoś ma pieniądze, odpowiednio dużo pieniędzy, może pławić się w luksusie na kółkach nie tylko od Rolls-Royce, Bentleya, czy Mercedesa, ale też… Hongqi H9.

Przed Wami niezbyt znany Hongqi H9

Kanał Wheelsboy na Youtube wzbogacił się właśnie o nowy film, który przybliża nam markę Hongqi z Chin, którego najnowszym modelem okazał się H9. Słyszycie o tej firmie i modelu po raz pierwszy? Spokojnie, nie jesteście z pewnością jedyni, bo marka Hongqi do specjalnie popularnych nie należy.

Hongqi H9, choć w nawet w średnim wydaniu może nie zachwycać pod kątem np. braku lodówki, czy braku wielkich cyfrowych ekranów, to wnętrze zostało zaprojektowane z myślą właśnie o wygodzie. Stąd cała masa miejsca na tyle, dwustrefowa klimatyzacja, eleganckie wykończenie, czy tunel środkowy między pasażerami na tyle. Ci dodatkowo mogą cieszyć się regulowanymi siedzeniami.

Z zewnątrz model Hongqi H9 wygląda jak mieszanka szeregu innych luksusowych sedanów i nic dziwnego, że niektórzy dostrzegą w nim sznyt Rolls-Royce, jako że nad H9 pracował od 2018 roku m.in. były szef projektowania tej firmy, choć pierwsze prace nad H9 ruszyły rok wcześniej.