WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Honor 10 na steroidach, czyli Huawei Honor 10 GT

Nie tak dawno mieliśmy dla Was okazję przetestować Honora 10, a Huawei już stworzył jego nową wersję. Potężniejszą, szybszą, ale również droższą pod nazwą Honor 10 GT.

Sam dopisek GT jest prawdopodobnie zwyczajnym akronimem, który możemy rozwinąć do GPU Turbo. Ma to swoje uzasadnienie, bowiem Honor 10 GT został wyposażony właśnie w autorską technologię Huaweia o wymienionej wcześniej nazwie. Według producenta zwiększa ona wydajność graficzną układu o zawrotne 60%, przy utrzymaniu 30% niższego zużycia energii. Brzmi wręcz nierealnie. Nieprawdaż? Taki dodatek pozwoli użytkownikom na zabawę w wymagających grach z grafiką ostrą, jak (mobilna) żyleta, przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej żywotności baterii. Jego efekt odczuje się nawet przy zwyczajnym korzystaniu ze smartfonu, ponieważ GPU Turbo ma usprawnia pracę pomiędzy podzespołami.

Honor 10 GT

Zmianom doczekał się również system plików, który ma zapobiegać przed sukcesywnym spowalnianiem się telefonu. Pod maską Honor 10 GT znajdziemy układ Kirin 970 w połączeniu z 8 GB pamięci RAM. Cena tego modelu z pewnością będzie wyższa od tradycyjnej wersji, ale jeśli ta cała technologia naprawdę będzie w tak dużym stopniu wpływać na pracę smartfonu, to jego sukces jest praktycznie gwarantowany. Pierwsze egzemplarze mają trafić do sprzedaży już 24 lipca w Chinach.

Źródło: Wccftech