WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Honor 20 Pro certyfikowany przez Google

16 maja rząd USA ogłosił nowe sankcje nałożone na Huawei. Ich konsekwencją jest brak możliwości korzystania z amerykańskich technologii w sprzęcie tej firmy. Dotyczy to między innymi systemu Android. Taka decyzja rządu USA sprawiła, że Honor 20 Pro ciągle nie został oficjalnie wprowadzony do sprzedaży. 

Huawei może nadal korzystać z Androida z otwartym kodem źródłowym, ale będzie brakowało mu mnóstwo usług Google – Gmaila, YouTube, sklepu Play itp. Jak łatwo się domyślić, amerykański gigant także nie jest zadowolony z takiego stanu rzeczy. Mówi on wręcz, że negatywnie wpłynie to na bezpieczeństwo użytkowników smartfonów.

Czytaj też: Promocja na smartfony Huawei Y 2019

Dlatego też Google nie składa broni. Zgodnie z najnowszym raportem, Honor 20 Pro uzyskał certyfikat Google. Innymi słowy, może one sprzedawać smartfona za granicą z pełnym systemem Android. Premiera może odbyć się w połowie lipca (Honor 20 trafi do sprzedaży pod koniec czerwca). Co ciekawe, w Chinach Honor 20 Pro sprzedał się już w ilości powyżej 1 miliona sztuk. Ciekawe, jak będzie wyglądała jego sprzedaż w Europie.

Czytaj też: Wyciekła specyfikacja Honor 9X Pro

Źródło: Gizchina