WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Honor notuje potężny wzrost sprzedaży

Honor ogłosiło właśnie dane dotyczące globalnego wzrostu sprzedaży w pierwszej połowie 2018 roku. Największe wrażenie robi 150% wzrost sprzedaży, w ujęciu rocznym, poza Chinami. Jeśli to się utrzyma, to w ciągu 5 lat Honor będzie jedną z trzech czołowych marek mobilnych na świecie.

Liderem sprzedaży jest Honor 10. Sprzedał się on już w ponad 3 milionach sztuk. Nie ma jednak co się dziwić, bowiem smartfon oferuje topowe rzeczy w przystępnej cenie. Honor udostępnił także kilka statystyk dotyczących sprzedaży wcześniej wspomnianego modelu. Rekordowa sprzedaż ma miejsce w Malezji, w sklepie Shopee. We Francji Honor 10 był drugim najlepiej sprzedającym się smartfonem w sieci i szóstym ogólnie w majowym rankingu. W Rosji był on najlepiej sprzedającym się smartfonem w przedziale 25-30 tysięcy rubli. W Niemczech jego sprzedaż przerosła Honora 9 o 100%. George Zhao, prezes marki Honor, komentuje:

Nasze zaangażowanie w tworzenie innowacyjnych i cieszących użytkowników urządzeń w korzystnych cenach zostało docenione i spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem na całym świecie. Mocne wyniki sprzedaży w pierwszej połowie roku wskazują, że osiągniemy cel, jakim jest stanie się jedną z trzech największych marek smartfonów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Honor zaczyna więc coraz lepiej radzić sobie na rynku. I dobrze, bowiem przydają się na nim nieco tańsze, ale w dalszym ciągu topowe konstrukcje. Dzięki temu konkurencja ma czego się obawiać.

Źródło: Materiały prasowe