Reklama
aplikuj.pl

Honor szykuje nowego średniaka. Na pokładzie nowy chipset od Qualcomma

Honor Magic 4

Honor, po odłączeniu od Huawei, radzi sobie bardzo dobrze i szykuje wiele nowości dla swoich klientów. Wśród nich znajdzie się model ze średniej półki, o którym dzięki plotkom dowiedzieliśmy się nieco więcej.

Jeśli Honor się pospieszy, będzie pierwszym producentem, który wykorzysta układ Snapdragon 6 Gen 1

Ten nieogłoszony jeszcze chipset powinien zadebiutować pod koniec tego kwartału, więc jeszcze trochę czasu, zanim poznamy oficjalne informacje na jego temat. Choć specyfikacja procesora pozostaje tajemnicą, przecieki już wskazują, na którego pokładzie smartfona się znajdzie. Może nim być nowy średniak od firmy Honor, o ile producent się pospieszy.

Czytaj też: Samsung Galaxy S23 oficjalnie. Polskie ceny, specyfikacja i przegląd nowości

Plotki wspominają, że smartfon, prócz Snapdragona 6 Gen 1 zostanie wyposażony w zakrzywiony ekran OLED, 12 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Jego niewątpliwą zaletą będzie akumulator o pojemności 6000 mAh.

Czytaj też: Tu miały być pierwsze wrażenia z Galaxy S23, ale ja nie wiem, co powiedzieć

Data jego premiery pozostaje nieznana. Honor co prawda szykuje wielką premierę podczas tegorocznych targów MWC w Barcelonie, ale raczej skupi się na nich na serii Magic 5 i nowym składanym Magic Vs. Średniak zostanie pokazany gdzie indziej i zapewne nieco później. Zresztą, producent musi poczekać na debiut układu Qualcomm, oczywiście, o ile faktycznie to on będzie napędzał ten model.