Reklama
aplikuj.pl

Horizon Call of the Mountain zapowiedziane! Aloy w nowej przygodzie

horizon call of the mountain

Sony w nocy postanowiło przedstawić nowe szczegóły na temat PlayStation VR2. To jednak nie jedyna niespodzianka od korporacji. Ogłoszono również pierwszą produkcję zmierzającą na ten sprzęt – Horizon Call of the Mountain!

Zwiastun Horizon Call of the Mountain

Pierwszą grą ogłoszoną na PlayStation VR2 zostaje Horizon Call of the Mountain! Za tytuł odpowiada Firesprite Games, które możecie znać z VRowej gry The Persistance. Dziś jest to studio zależne od Sony i tworzy ekskluzywne produkcje dla niebieskich. Przy produkcji pomagają również twórcy marki Horizon – Guerilla Games.

Czytaj też: Mass Effect Legendary Edition za darmo w abonamencie

Pierwszy zwiastun Horizon Call of the Mountain przedstawia zaledwie kilkanaście sekund z gry, ale opis tytułu zdradza masę ciekawostek. Rzućcie jednak najpierw okiem na wideo!

Jaka przygoda nas czeka w Horizon Call of the Mountain?

Zacznijmy od tego, czym konkretnie będzie Horizon Call of the Mountain. Krótka zajawka, w której gracz płynie łodzią i tylko rozgląda się po okolicy może niestety zwiastować bardziej demo technologiczne, niż grę. Sony nazywa jednak produkcję „grą”, a jeden z deweloperów Guerilla Games we wpisie na Twitterze wspomina o produkcji wysokobudżetowej.

Czytaj też: Specyfikacja PlayStation VR2 ujawniona. Koniec kanciastego VR

Co wiemy na temat szczegółów gry? Horizon Call of the Mountain to gra tworzona ekskluzywnie dla PlayStation VR2, w pełni wykorzystująca nowe kontrolery PlayStation VR2 Sense.

Deweloperzy nie chcą jeszcze zdradzać zbyt dużo informacji na temat kwestii fabularnych, ale już teraz wiadomo, że wcielimy się w zupełnie nową postać uniwersum Horizon. Na naszej przygodzie spotkamy jednak bohaterkę znaną z Horizon Zero Dawn i nadchodzącego w tym roku Horizon Forbidden West – Aloy. Spotkać mamy też innych znanych bohaterów.