promocja

Firma Sony Interactive Entertainment (SIE) ogłosiła dzisiaj (16 marca 2017), że w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery sprzedaż Horizon Zero Dawn przekroczyła 2,6 miliona egzemplarzy na całym świecie*1. Tytuł wydany wyłącznie na konsolę PlayStation®4 (PS4™) przygotowany przez studio Guerilla Games trafił na sklepowe półki 28 lutego (1 marca w Europie), zbierając przy tym wiele bardzo pozytywnych recenzji. Horizon Zero Dawn, chwalony za wyjątkowy projekt wirtualnego świata, szerokie możliwości strategiczne oferowane graczom oraz wciągającą historię, natychmiast stał się jedną z najsłynniejszych gier na konsole obecnej generacji. Imponująca premiera na PS4 dodatkowo sprawiła, że Horizon Zero Dawn stał się dotychczas najlepiej sprzedającym się nowym tytułem, stworzonym przez właściciela platformy, na którą został opracowany. To także największy debiut w historii Guerilla Games.

Horizon Zero Dawn to porywająca nowa gra action-RPG. Gracz wciela się w postać Aloy, młodej łowczyni, która wyrusza w podróż, aby odkryć swoje przeznaczenie pośród reliktów zamierzchłej przeszłości. Gra osadzona jest w bogatym, post-apokaliptycznym świecie, w którym to maszyny przemierzają rozległe krainy, a ludzkość nie jest już gatunkiem dominującym.

„Wiedzieliśmy, że Horizon Zero Dawn będzie czymś niezwykłym. Bardzo cieszą nas wyjątkowo pozytywne reakcje krytyków stykających się z tym zupełnie nowym wirtualnym światem, które dodatkowo przełożyły się na tak wysoki poziom sprzedaży”. – mówi Shawn Layden, prezes SIE Worldwide Studios. „Studio Guerilla stworzyło grę, która jest ze wszech miar wyjątkowa. Obserwowaliśmy reakcje fanów tego tytułu – od wielogodzinnych transmisji z rozgrywek po ciągłe udostępnianie zdjęć. To pokazuje, jak wielki wpływ wywiera na nich ta gra”.

„Jesteśmy podekscytowani tym, jak ciepło Horizon Zero Dawn został przyjęty zarówno przez graczy, jak i przez krytykę. W stworzenie tej gry włożyliśmy mnóstwo serca, a naszym pracom towarzyszyły silne emocje. Dlatego też mamy niesamowitą satysfakcję z tego, że społeczność graczy Horizon Zero Dawn reaguje na nią z podobną pasją i entuzjazmem”. – mówi Hermen Hulst, dyrektor zarządzający Guerilla Games. „To dopiero początek historii Aloy i naszej podróży przez świat Horizon Zero Dawn. Nasz zespół już pracuje nad rozwinięciem tej opowieści”.

SIE angażuje się w ciągłe rozwijanie środowiska platform PS4, wprowadzając atrakcyjne oprogramowanie i usługi sieciowe.

*1 W tym dystrybucja na nośniku Blu-ray Disc™ oraz sprzedaż wersji do pobrania za pośrednictwem sklepu PlayStation®Store. Dane dotyczące sprzedaży w regionach wpływów SIEJA zebrano w dniach 02.03.17 – 13.03.17, w regionach wpływów SIEA w dniach 28.02.17 – 12.03.17, w regionach wpływów SIEE w dniach 01.03.17 – 12.03.17.