Reklama
aplikuj.pl

HP rewolucjonizuje budowlankę. Jak robot SitePrint przyspiesza pracę?

HP rewolucjonizuje budowlankę, robot SitePrint, SitePrint

Firma HP przedstawiła światu swojego najnowszego małego robota SitePrint, który może znacznie przyspieszyć prace budowlane. Jest bowiem w stanie autonomicznie i z wysoką precyzją przełożyć wytyczne bezpośrednio z planów na podłogę.

Zanim ruszą prace, robot SitePrint firmy HP zapewni idealne odwzorowanie projektu na rzeczywistość

SitePrint to superszybkie zautomatyzowane narzędzie do przekładania projektów na rzeczywistość, które jest wytrzymałe, przystosowane do jazdy po drogach i niezwykle dokładne. Robot będzie dostępny dla klientów w Ameryce Północnej dzięki programowi wczesnego dostępu, począwszy od września 2022 roku.

Przyjęcie technologii i zwiększenie cyfryzacji mogą pomóc firmom budowlanym w realizacji wzrostu wydajności. W ciągu ostatnich trzydziestu lat HP odegrało kluczową rolę w łączeniu światów cyfrowego i fizycznego dzięki rozwiązaniom drukującym dla architektów i inżynierów. Dzięki HP SitePrint sprawiamy, że szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek profesjonaliści budowlani mogą ożywić pomysł na budowie, zapewniając jednocześnie dokładność układu i redukując koszty pochodzące z przeróbek

– powiedział Daniel Martínez, wiceprezes i dyrektor generalny, HP Large Format Printing.

Czytaj też: Wodór bulgocze jak szalony. Nowa metoda magazynowania i produkcji H2

Obecnie powszechnie wykorzystuje się ręczny proces nakładania projektów na rzeczywistość, ale ten może być powolny i pracochłonny. Sam w sobie jest oczywiście wykonywany przez specjalistów, ale zawsze istnieje ryzyko błędu ludzkiego, które może skutkować kosztownymi przeróbkami. W przypadku precyzyjnych systemów (czytaj robota SitePrint) te problemy idą w zapomnienie, a same możliwości robota co do drukowania szczegółów projektu na placu budowy, dostarczają więcej danych z modelu cyfrowego, ułatwiając komunikację między ekspertami budowlanymi.