Reklama

HP Spectre, Envy, Dragonfly i akcesoria z recyklingu, czyli HP na targach CES 2020

Podczas targów CES HP pokazało swoje nowe urządzenia oraz dedykowane im akcesoria. Firma, poza designem i wydajnością, stawia również na recykling, bezpieczeństwo i integrację urządzeń.

HP Spectre x360 15

Zaprezentowany laptop jest najmocniejszym z serii Spectre x360. W środku znajdziemy procesor Intel Core i7 10. generacji z kartą graficzną NVIDIA GeForce – tu producent nie podaje dokładnego modelu a jedynie wspomina tajemniczo o „jednym z najnowszych GPU”. Odświeżony Spectre x360 15 ma 15,6-calowy wyświetlacz 4K OLED z DCI-P3 z 30% szerszą gamą kolorów oraz ponad 90% screen-to-body ratio. Dbając o użytkowników biznesowych i bezpieczeństwo danych, HP wyposażyło laptop w przełącznik włączania/wyłączania kamery internetowej, dedykowany przycisk wyciszania mikrofonu, czytnik linii papilarnych umieszczony na klawiaturze oraz Express VPN i LastPass. Bateria zaś ma wytrzymywać do 17 godzin pracy. Poza wnętrzem należy docenić design Spectre – ta seria jest zwyczajnie śliczna.

HP Elite Dragonfly

Kolejny z przedstawionych laptopów jest zapowiadany jako najbardziej innowacyjny. Dragonfly jest pierwszym biznesowym laptopem konwertowalnym z obsługą sieci 5G, wzmocnioną anteną i wbudowanym Tile, czyli inteligentną lokalizacją w razie zgubienia/kradzieży urządzenia. HP zapewnia również pełną dyskrecję pracy dzięki HP Sure View Reflect uruchamianym z poziomy klawiatury. Producent deklaruje, że 82% części mechanicznych wykonanych zostało z materiałów z recyklingu. Dragonfly został wyposażony w procesor Intel® Core vPro 10. generacji, audio Bang & Olufsen, HP Privacy Camera i ultra jasny ekran 13,3-cala. Największe wrażenie robi waga urządzenia – najlżejszy z serii waży poniżej 1kg.

HP ENVY 32 All-in-One (AiO)

Nowy AiO HP działa z maksymalnie 65 W procesorami Intel Core i7 9. generacji, grafiką NVIDIA GeForce RTX 2080, do 32 GB pamięci DDR4 i do 1 TB SSD. Ma wbudowane ładowanie bezprzewodowe i multifunkcyjną klawiaturę z dedykowanym przyciskiem do przełączania się między urządzeniami. Dodatkowo ENVY 32 AiO jest też pierwszym urządzeniem wielofunkcyjnym, które dołączyło do programu NVIDII RTID Studio. Całość to też wyjątkowo elegancki wygląd – 31,5-calowy monitor 4K z mikroramkami pokryty szkłem, aluminiowy stojak, matowy lakier i stonowana tkanina akustyczna na głośniki.

Akcesoria z recyklingu

Poza urządzeniami HP zaprezentowało również serie Renew – akcesoria w postaci pokrowców, toreb i plecaków z materiałów z recyklingu. Tym samym producent dołącza do ogólnoświatowej walki z zanieczyszczeniem środowiska i stawia na zrównoważoną produkcje zarówno urządzeń, jak i dodatków do nich. Niektóre propozycje wykonane są w 100% z odzyskanego PET i butelek.  

Ceny i dostępność w Polsce

Tu niestety informacji jeszcze nie mamy. Polski oddział ma wkrótce poinformować które urządzenia znajdą się na naszym rynku, wtedy też poznamy ich ceny.