WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

HTC Vive Cosmos debiutuje w Polsce

HTC Vive Cosmos debiutuje w Polsce

W Polsce właśnie zadebiutował najnowszy system do wirtualnej rzeczywistości – HTC Vive Cosmos. Na premierze obecny był jedyny Polak, który kiedykolwiek poleciał w kosmos – Mirosław Hermaszewski.

HTC Vive Cosmos został zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom klientów dotyczących wirtualnej rzeczywistości. Zupełnie nowy system śledzenia czyni konfigurację naprawdę prostą. Dzięki temu korzystanie z VR nie powinno sprawiać problemów nawet osobom początkującym.

Co prawda poleciałem w kosmos, ale nigdy nie było mi dane wyjść w przestrzeń. Śniło mi się to potem wielokrotnie, że kiedy koledzy zajęci byli własnymi sprawami na stacji, ja na chwilę, bez skafandra – żeby tylko szybciej – wychodzę przez luk w otwartą przestrzeń i podziwiam to piękno… Państwa urządzenie dało mi dziś tę możliwość. I wrażenia są niesamowite

Mirosław Hermaszewski

Urządzenie do VR działa z rozdzielczością 1440 x 1700 px na oko. Częstotliwość odświeżania wynosi 90 Hz a pole widzenia 110°. Za dźwięk odpowiadają wbudowane słuchawki stereo. HTC Vive Cosmos do śledzenia wykorzystuje 6 kamer. Cena urządzenia wynosi 3699 zł.

ŹRÓDŁO: Materiały prasowe