Sklep Huawei AppGallery – wzrost dystrybucji i ilości użytkowników w 2020 roku

W 2020 roku sklep Huawei AppGallery odnotował znaczący wzrost dystrybucji aplikacji i zwiększenie ilości aktywnych użytkowników, którzy korzystali z usługi.

Sklep Huawei AppGallery idzie w górę

Po odcięciu dostępu do usług Google Huawei musiał rozwinąć swój ekosystem aplikacji mobilnych – AppGallery. Posiadacze telefonów czy tabletów producenta wymagali bowiem dostępu do ulubionych aplikacji i możliwości szerokiego wyboru. Co chwilę więc dostajemy informację o wprowadzeniu do sklepu kolejnej aplikacji.

Według danych w 2020 roku nastąpił znaczący wzrost nie tylko aktywnych użytkowników (miesięcznie jest ich 530 mln), ale również zarejestrowanych deweloperów. Obecnie jest ich już 2,3 mln, a w ubiegłym roku wzrost ich ilości wyniósł 77% w stosunku do 2019 roku. Jeśli zaś chodzi o wzrost dystrybucji aplikacji jest jeszcze lepiej, bo wyniósł on 83% rok do roku.

Huawei stale pracuje z globalnymi i lokalnymi deweloperami w celu dostarczenia jeszcze większej ilości aplikacji. Dzięki temu coraz rzadziej da się odczuć brak wsparcia Google na urządzeniach producenta.