Reklama
aplikuj.pl

Smartfony Huawei dostaną aparaty Sony i Omnivision

Kolejne firmy otrzymują zgodę na dostarczanie firmie Huawei podzespołów niezbędnych do budowy smartfonów. Tym razem mamy informacje o aparatach, które chińskiemu gigantowi dostarczą Sony i Omnivision.

Fotograficzni giganci w parze z Huawei

Sony i Omnivision to wiodący dostawcy aparatów do smartfonów. Kolejno – pierwszy oraz trzeci na rynku. Przedziela ich tylko Samsung.

Dla Huaweia to świetna informacja, bo w końcu aparaty są od lat wizytówką firma i to właśnie od nich będą zależeń dalsze sukcesy serii Mate oraz P.

Z uzyskanej zgody na pewno cieszy się też Sony. Po nałożeniu sankcji przez amerykański rząd, firma mocno ograniczyła plan wydatków aż na najbliższe trzy lata. Brak możliwości współpracy z Huaweiem spowodował dziurę w budżecie sięgającą kilku miliardów dolarów.

Czytaj też: Te urządzenia Huawei i Honor otrzymają EMUI 11

Kolejka chętnych do współpracy z Huawei jest długa

Amerykańska administracja jest zasypywana kolejnymi wnioskami firm chętnych do współpracy z Huawei. Nieoficjalnie wiadomo, że zgodę otrzymują wszyscy, o ile dostarczane komponenty nie będą powiązane z działalnością firmy w zakresie budowy sieci 5G. Tak gdyby jeszcze ktoś nie wiedział o co chodzi z tym całym amerykańskim zakazem handlu.

Czytaj też: Huawei Mate 40 Pro trafia do przedsprzedaży w Polsce

Z wcześniejszych informacji wiemy już, że zgodę uzyskał do tej pory Samsung, na dostawę ekranów OLED, z kolei AMD oraz Intel będą dostarczać procesory do laptopów Huaweia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext.pl? Obserwuj nas w Google News