Reklama
aplikuj.pl

Huawei zaprezentował nową opaskę. Co oferuje Huawei Band 8?

Opaski sportowe zyskały ogromną popularność za sprawą Xiaomi, ale inni producenci wytrwale starają się uszczknąć coś z tego tortu. Wśród nich jest też Huawei, który właśnie zaprezentował Huawei Band 8.

Zegarek Huawei Band 8 został wyposażony w 1,47-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 194 x 368 pikseli, który dla ochrony pokryto szkłem 2.5D. Wyświetlacz wciąż jest prostokątny, ale w porównaniu z poprzednikiem, ma on bardziej zaokrąglone rogi. Huawei zagrał klasycznie — ulepszenia są, ale bez jakichś wielkich rewolucji. Rozmiary urządzenia to około 44 mm x 25 mm, a jego grubość prawie 9 mm. Samo urządzenie, bez pasków, waży tylko 14 gramów.

Nowa opaska producenta oferuje 100 trybów sportowych, możliwość monitorowania pulsu, natlenienia krwi czy jakości snu. Nie zabrakło też dostępu do powiadomień, opcji sterowania muzyką, zdalnego wyzwalacza aparatu w smartfonie i wielu innych funkcjonalności znanych z inteligentnych opasek i zegarków.

Huawei pochwalił się też ulepszeniem akumulatora, który teraz naładujemy o 30% szybciej niż poprzednika. Wystarczy więc 45 minut na napełnienie ogniwa, a czas pracy na jednym ładowaniu wynosi nawet dwa tygodnie.

W Chinach Huawei Band 8 kosztuje 239 juanów (150 zł) za wersję podstawową oraz 279 juanów (~170 zł) za wariant z NFC. Nie mamy jeszcze informacji na temat globalnej dystrybucji urządzenia.