WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei Global Analyst Summit – walka o cyfrową przyszłość

W chińskim Shenzhen został otwarty Global Analyst Summit. Wydarzenie organizowane przez Huaweia od 2004 roku tym razem stoi pod hasłem współpracy w ramach przetrwania trudnych czasów i poprawy życia społeczeństwa.

1+8+N – znamy to z planów Honora i otwarty ekosystem

W ramach Internetu rzeczy Huawei chce rozwijać ekosystem 1+8+N, o którym od kilku miesięcy opowiada Honor. Chodzi o urządzenia Internetu rzeczy i korzystanie w nich w ramach inteligentnych domów. Huawei chce wspierać je poprzez rozwijanie łączności 5G, funkcji dzielenia się plikami Huawei Share, własnego systemu operacyjnego oraz asystenta głosowego.

Czytaj też: Honor chce się rozwijać. Stawia na 5G i Internet rzeczy

Podczas otwarcia wydarzenia przytoczony został problem użytkowników dzisiejszej elektroniki. Kupujemy coraz więcej urządzeń, ale często jest to sprzęt różnych firm. Kiedy trzeba je ze sobą połączyć, pojawia się problem. Często nie chcą one ze sobą prawidłowo współpracować. Wang Chenglu, prezes Huawei Consumer Busines Group do sprawy dostarczania oprogramowania zaznaczył, że ekosystemy poszczególnych producentów powinny być otwarte. Co umożliwiłoby łatwą synchronizację wszystkich urządzeń.

Huawei Mobile Services dla wszystkich

Huawei już od dłuższego czasu powtarzał, że chce za darmo udostępniać narzędzia do tworzenia rozwiązań w ramach Huawei Mobile Services. Są to podstawowe moduły, na podstawie których można tworzyć własne aplikacje. Chodzi tutaj m.in. o moduł wykorzystujący aparat, sztuczną inteligencję, czy uczenie maszynowe. Do tego dochodzi Quick App, czyli w uproszczeniu aplikacja pozwalająca otwierać… aplikacje. Bez konieczności pisania ich na nowo pod Huawei Mobile Services oraz ich instalacji.

Huawei o rozwoju firmy i stawianiu na przyszłość

Od 1987 roku, czyli roku założenia, Huawei wdrożył ponad 1500 sieci w ponad 170 krajach i regionach świata. Docierając tym samym do ponad 3 mld ludzi. Na podstawie tych liczb firma ponownie podkreśliła, że działania Stanów Zjednoczonych wymierzone w Huaweia zaszkodzą szerokiemu gronu konsumentów na całym świecie.

Czytaj też: Huawei niezadowolony z zakazu handlu wprowadzonego przez USA

Huawei podkreślił, że cały czas patrzy w przyszłość, a budowa cyfrowej gospodarki jest jej częścią. Zgodnie z przewidywaniami, do 2025 roku ma być warta aż 23 biliony dolarów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News