WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei Kirin 710 o 75% wydajniejszy od Kirin 659

Huawei zapowiedział właśnie nowy układ SoC dla smartfonów ze średniej półki. Kirin 710 najprawdopodobniej zastąpi istniejącego Kirin 659, ale do konkurencji w postaci Qualcomm Snapdragon 710 trochę mu daleko.

Wszystko ze względu na 12nm proces technologiczny, który sam w sobie jest wielkim postępem względem 16nm Kirin 659, ale prezentuje się nieco gorzej w porównaniu do wspomnianego Snapdragona 710, którego wyprodukowano w 10nm procesie FinFET. A im niższy proces, tym lepsza wydajność energetyczna, co przekłada się oczywiście na zużycie baterii. Nie zmienia to jednak faktu, że Kirin 710 jest naprawdę godnym zastępcą swojego poprzednika.

Według Huawei jest o ogólnie o 75% wydajniejszy, a jego skuteczność w operacjach wielowątkowych wzrosła o 68%. Będzie to jednak nadal 8-rdzeniowa propozycja na pokładzie z czterema rdzeniami od ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1,7 GHZ i pozostałymi dostarczonymi przez Cortex-A73, którego częstotliwość zegara sięga 2,2 GHz. W przypadku układu graficznego w grę wchodzi 1,3 razy szybszy i bardziej energooszczędny ARM Mali-G6 od tego w Kirin 659.

W grę wchodzi również wsparcie dla sztucznej inteligencji do odblokowywania smartfonu za pomocą twarzy, moduł 4G LTE i kompatybilność z dwoma kartami SIM. Pierwszym smartfonem z układem Kirin 710 na pokładzie będzie Nova 3i.

Źródło: Wccftech