Nie ma wątpliwości, że rewolucja związana z siecią 5G właśnie się rozpoczyna. Coraz więcej producentów będzie pokazywało swoje smartfony, które obsługują tę sieć. Wśród nich liderem ma być Huawei.

Dyrektor wykonawczy firmy, Yu Chengdong, po konferencji dotyczącej Mate 20 w Chinach mówił o planach dotyczących 5G. Twierdzi on, że firma będzie miała w tej kwestii prawdziwą przewagę w stosunku do Samsunga czy Apple. Mówi on też, że Huawei będzie liderem w 5G ze względu na doświadczenie w branży komunikacyjnej oraz bogate portfolio urządzeń sieciowych. Yu Chengdong przyznaje też, że Huawei mocno inwestuje w tę dziedzinę, a ponad 180 tysięcy osób zajmuje się w firmie komunikacją. Dlatego też ma on pewność, że w kwestii 5G konkurencja zostanie pokonana.

Ciekawe, czy rzeczywiście tak się stanie. Szczerze mówiąc wątpię, żeby Samsung czy Apple mocno odstawali od Huawei – firmy nie mogą sobie na to pozwolić. Możliwe więc, że były to tylko przechwałki, ale muszą przyznać, że dyrektor używał logicznych argumentów.

Czytaj też: Zrób zdjęcie smartfonem Xiaomi i wygraj 10 tysięcy dolarów

Źródło: https://www.gizchina.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej