Reklama
aplikuj.pl

Smartfony Mate 50 dostaną aparaty ze zmienną przysłoną? Huawei potwierdza

huawei mate 50

Większość znanych nam szczegółów na temat serii Mate 50 pochodzi z przecieków. Jedna jest szczególnie interesująca i dotyczy aparatów ze zmienną przysłoną. Nowy zwiastun opublikowany przez Huawei potwierdza tę plotkę.

Zwykle producenci smartfonów stawiają na stałe przysłony w swoich aparatach. Są oczywiście od tego (bardzo rzadkie) wyjątki, a i tak w takich sytuacjach mowa najczęściej o możliwości przełączania się pomiędzy dwoma ustawieniami. Dlatego plotka o tym, że Huawei postawi na aparaty ze zmienną przysłoną, w których płynnie będzie można wybierać między f/1,4 a f/4 jest tak interesująca.

Teraz Huawei opublikował nowy zwiastun serii Mate 50, która ma zadebiutować już 6 sierpnia

Chociaż producent nie podał żadnych szczegółów, to jasno potwierdził obecność zmiennej przysłony w serii. Nie wiadomo, czy dotyczyć to będzie wszystkich modeli, choć raczej przypuszczamy, że firma ograniczy się tylko do Mate 50 Pro, czyli najmocniejszego modelu w rodzinie.

Jak donosi Digital Chat Station, model Pro dostanie poczwórną konfigurację z aparatem głównym 50 Mpix (IMX766, 1/1.5”), obiektywem ultraszerokokątnym 13 Mpix  (IMX688), czarno-białym 40 Mpix (IMX600) i 64-megapikselowym obiektywem peryskopowym 3,5 x (OV64B, 1/2”). Warto też wspomnieć, że seria Mate 50 dostanie również nowy chip obrazowania, oparty wyłącznie na technologii opracowanej przez Huawei.