Reklama

Huawei Mate X2 z oficjalną datą premiery

huawei mate x2 premiera

Huawei wychodzi naprzeciw plotkom i oficjalnie zapowiada debiut Mate X2. Składany smartfon pojawi się jeszcze w tym miesiącu.

Huawei Mate X2 już 22 lutego

Huawei Mate Xs

Huawei postanowił uciąć plotki i pokazał oficjalną grafikę zapowiadającą debiut składanego Mate’a X2. Smartfon zostanie zaprezentowany 22 lutego.

Termin możemy uznać za dosyć typowy. Końcówka lutego to czas targów Mobile World Congress, które w tym roku przeniesione zostały na przełom czerwca i lipca. Huawei postanowił jednak trzymać się tradycji, podobnie jak rok temu. Kiedy targi zostały odwołane, firma i tak zorganizowała premierę nowych urządzeń w Barcelonie, na której zobaczyliśmy Mate’a Xs.

Czytaj też: Składany Huawei Mate X2 zobaczymy jeszcze w lutym?

Huawei Mate X2 to trochę pójście do rozum do głowy

Ubiegłoroczny Mate Xs był zdecydowanie najbardziej efektownym składanym smartfonem na rynku. Pod tym względem nadal stawiałbym go zdecydowanie nawet przed Galax Z Foldem2. Ale z praktycznego punktu widzenia Samsung jest znacznie lepszy. To efekt zamykania składanego ekranu wewnątrz obudowy. To zdecydowanie bardziej trwałe i praktyczne rozwiązanie.

Czytaj też: Huawei Mate Xs czy Samsung Galaxy Fold. Czyli na co wydać 10 000 zł?

huawei mate x2 premiera

Mate X2 to pójście właśnie w stronę koncepcji Samsunga i jest to bardzo dobre rozwiązanie. Główny ekran zaoferuje przekątną 8,1 cala i rozdzielczość 2480 x 2222 piksele. Zagadną pozostaje zewnętrzny ekran. Mówi się o przekątnej 6,45 cala, ale również o tym, że będzie to tylko niewielki pasek jak na powyższej grafice. Co znacznie obniży jego użyteczność.

Czytaj też: Recenzja Huawei Mate Xs. Smartfon jutra łamie wszelkie schematy

Bardzo ważną informację jest zastosowanie układu Kirin 9000 5G. Jak wiemy, Huawei prawdopodobnie dysponuje ich ograniczoną liczbą, więc raczej nie mamy co spodziewać się, że Mate X2 będzie urządzeniem szeroko dostępnym. Zadba też pewnie o to jego cena. Bo chyba nikt nie spodziewa się, że będzie tanio?