Reklama
aplikuj.pl

Składany Huawei Mate X3 może zadebiutować jeszcze w tym miesiącu

Huawei Mate X2

Wygląda na to, że Huawei szykuje się do wprowadzenia na rynek kolejnej, trzeciej już generacji swojego składanego smartfona. Najnowsze doniesienia wskazują, że Huawei Mate X3 zostanie zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu.

W ostatnich miesiącach na rynku przybywa składanych smartfonów. Jedni producenci dostarczają nowe generacje swoich urządzeń, a inni dopiero stawiają pierwsze kroki. Tak czy inaczej, konkurencja rośnie. Huawei, który jako jedna z pierwszych firm wypuścił swojego „składaka” szykuje się do zaprezentowania trzeciej jego generacji. Ten model może zadebiutować jeszcze w kwietniu.

Huawei Mate X3 coraz bliżej

O tym modelu mówi się więcej już od jakiegoś czasu, a dzięki przeciekom i pojawieniu się w bazie certyfikacyjnej TEMAA, poznaliśmy część jego specyfikacji. Wiadomo więc, że napędzać ma go autorski procesor Kirin 9000, który najprawdopodobniej nie zapewni obsługi sieci 5G. Oczywiście smartfon ma być wyposażony w dwa ekrany. Oba będą miały matrycę OLED z odświeżaniem 90 Hz. Ten zewnętrzny ma mieć przekątną 6,5 cala, zaś wewnętrzny – 8 cali.

Huawei Mate X2

Mówi się jeszcze o baterii 4500 mAh obsługującej szybkie ładowanie 55W, a także o poczwórnej konfiguracji z tyłu, z jednostką główną 50 Mpix. Aparat do selfie z przodu ma mieć natomiast 16 Mpix. Huawei Mate X3 ma działać pod kontrolą HarmonyOS 2.0.1.