Reklama
aplikuj.pl

Tuż przed premierą ujawniono kilka kolejnych informacji o składanym Huawei Mate Xs 2

Tuż przed premierą ujawniono kilka kolejnych informacji o składanym Huawei Mat Xs 2

Przed kilkoma dniami Huawei ujawnił nam datę premiery swojego kolejnego składanego smartfona. Mate Xs 2, czyli ten składany „na lewą stronę” zadebiutuje już dzisiaj, ale zanim do tego dojdzie, dostaliśmy kilka dodatkowych informacji.

Na ten model fani marki czekali od dłuższego czasu, zwłaszcza że, jak wynika z przecieków, Mate Xs 2 ma przynieść sporo ulepszeń względem poprzednika, zwłaszcza w kwestii pojemności baterii. Jednak ta, wedle certyfikacji TENAA ma mieć pojemność 4500 mAh (taką samą jak u poprzednika), ale z obsługą szybkiego ładowania z mocą 66 W. Napędzać będzie go chipset Kirin 9000 lub Snapdragon 888, w obu wersjach bez modemu 5G. Na pokładzie ma znaleźć się 50-megapikselowy aparat główny, obok którego producent umieści obiektyw ultraszerokokątny 12 Mpix i teleobiektyw 8 Mpix.

Tym razem ujawniono nam, że smartfon będzie dostępny w trzech wariantach kolorystycznych – Black, Purple i Off White. Ważniejsze jednak, że filmie Yu Chengdong, dyrektor generalny Huawei BG podzielił się informacjami dotyczącymi poprawy mocy produkcyjnej i łańcucha dostaw, co może oznaczać, że żadnych problemów z dostępnością smartfona nie będzie. Potwierdził też liczne usprawnienia względem poprzednika. Dotyczy to poręczności urządzenia, ale też ochrony ekranu przed upadkiem. Podobno w przypadku Mate Xs 2 nie ma z tym problemu. Co więcej, jego grubość i waga są teraz dość zbliżone do zwykłego smartfona. Ekran wolny jest od „zagnieceń” i bardziej wytrzymały.

Oczywiście to tylko zapewnienia firmy, a te zostaną zweryfikowane przez niezależne testy, które zapewne zaczną pojawiać się w kolejnych tygodniach.