Reklama
aplikuj.pl

Huawei może już zaoferować funkcje monitorowania EKG na terenie Europy

Huawei ogłosił, że otrzymał certyfikat CE umożliwiający zaoferowanie funkcji monitorowania EKG klientom w 33 europejskich krajach. Dzięki temu urządzenia będą jeszcze bardziej pomocne w poprawie jakości naszego codziennego życia. Funkcjonalność dostępna jest poprzez aplikację Huawei EKG, dostępną dla zegarków z popularnej rodziny Huawei Watch GT 3 Pro oraz dla smartwatcha Huawei Watch D, który niedługo zawita na lokalne rynki.

Smartwatche Huawei otrzymują certyfikat CE pozwalający na monitorowanie EKG w Europie

Certyfikat potwierdza, że aplikacja Huawei EKG uzyskała kwalifikację pozwalającą na działanie zgodnie z europejskimi regulacjami. Dzięki temu posiadacze urządzeń producenta będą mogli skorzystać z pomiaru EKG i przeprowadzić odczyt elektrokardiogramu w klasie medycznej, a tym samym wygodnie monitorować rytm serca i proaktywnie przeciwdziałać potencjalnym zagrożeniom zdrowia sercowo-naczyniowego.

Moduł czujnika EKG opracowano tak, by dokonywał analizy rytmu zatokowego i migotania przedsionków w czasie rzeczywistym. W praktyce daje to użytkownikom lepsze informacje o stanie ich zdrowia i umożliwia np. identyfikację nieregularnych rytmów serca. Huawei zapewnia, że proces pomiaru jest łatwy i wygodny — wystarczy przez 30 sekund dotykać elektrody z boku urządzenia, a wyniki pojawią się na wyświetlaczu zegarka. Co więcej, najnowocześniejsze czujniki PPG umożliwiają przesiewowe badanie pod kątem miażdżycy.

Nowoczesna technologia elektrod w zegarku Huawei Watch GT 3 Pro sprawia, że zbieranie sygnału elektrokardiogramu jest bardzo precyzyjne. Wysokiej klasy funkcja EKG składa się z monitora tętna TruSeen ™ 5.0+ firmy HUAWEI i wykorzystuje elektrody z powłoką wykonaną w technologii krystalizacji (PVD) na zakrzywionej, neokrystalicznej obudowie. Osiem czujników fotoelektrycznych, rozmieszczonych w formacji pierścienia, przechwytuje wzmocnione sygnały i filtruje zakłócenia. Dzięki tej zaawansowanej technologii, użytkownicy zegarka Huawei WATCH GT 3 Pro mogą monitorować swoje tętno przez 24 godziny na dobę. To z kolei pozwala na otrzymywanie natychmiastowych powiadomień, gdy tylko rytm serca użytkownika odbiega od normy.

Również nowy w Europie (a niedługo dostępny też w Polsce) zegarek Huawei Watch D otrzymał certyfikat CE. Wyposażono go w miniaturową pompę czy poduszkę powietrzną i umożliwia dokładny pomiar ciśnienia krwi oraz analizę EKG. Dzięki wysoce precyzyjnemu czujnikowi ciśnienia, skrupulatnej kontroli sprzężenia zwrotnego ciśnienia i makromolekularnemu paskowi rozciągliwemu, możliwe jest uzyskanie marginesu błędu w granicach ±3 mmHg.