WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Huawei obala mity dotyczące seici 5G

Mika Lauhde, wiceprezes ds. cyberbezpieczeństwa i prywatności w Huawei, opowiedział właśnie o sieci 5G. Podkreślił on, że podstawą jest zrozumienie co tak naprawdę umożliwia nam technologia.

Wokół sieci 5G jest sporo różnych mitów. W szczególności dotyczą one bezpieczeństwa i wpływu na naszą prywatność – istnieją obawy dotyczące możliwości szpiegowania.

Czytaj też: Huawei Mate X w bardzo wysokiej cenie

W rzeczywistości 5G jest najnowszym i najbezpieczniejszym systemem telekomunikacyjnym. Nie jest on oczywiście doskonały, ale zastosowane zabezpieczenia są najlepsze wśród wszystkich technologii telekomunikacyjnych. Operatorzy sieci będą musieli brać za nią odpowiedzialność, bowiem to właśnie 5G przyspieszy choćby rynek autonomicznych samochodów.

Mika Lauhde przypomina też, przed ujawnieniem informacji na temat amerykańskiego programu szpiegowskiego PRISM, tylko 12% całego światowego ruchu internetowego było zaszyfrowane. Prawidłowe szyfrowanie zapewni więc jeszcze większą ochronę. Reasumując nie ma się czego obawiać – sieć 5G nie wpłynie negatywnie na nasze bezpieczeństwo w internecie.

Czytaj też: Xiaomi CC9e przetestowany w Geekbench

Źródło: Materiały prasowe