Huawei odpowiada na ostrzeżenie z Czech

Huawei, czechy Huawei, szpiegowanie Huawei, chiny Huawei, ostrzeżenie Huawei,

Czeski Narodowy Urząd ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Informatycznego (NUKIB) właśnie ostrzegł, że sprzęt i oprogramowanie Huawei stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Tym samym kolejny kraj obawia się szpiegowania ze strony firmy i chińskiego rządu.

Huawei bardzo szybko odniósł się do tej sprawy. Poniżej możecie przeczytać oficjalne oświadczenie:

Kategorycznie zaprzeczamy wszelkim sugestiom, że stanowimy zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Zwracamy się do Czeskiego Narodowego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Informatycznego (NUKIB) o dostarczenie dowodów, zamiast kwestionowania reputacji Huawei bez uzasadnienia.

Bezpieczeństwo cybernetyczne zawsze było naszym najwyższym priorytetem i mamy udokumentowane doświadczenie w dostarczaniu bezpiecznych produktów i rozwiązań dla naszych klientów w Czechach, Europie i na całym świecie. W naszej 30-letniej historii nie było absolutnie żadnych dowodów na to, że Huawei dokonał jakiegokolwiek naruszenia w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego. Dzięki temu, jesteśmy zaufanym partnerem dla wszystkich głównych czeskich operatorów telekomunikacyjnych i lokalnych klientów oraz współpracujemy ze wszystkimi partnerami branżowymi w celu zapewnienia bezpiecznych i niezawodnych sieci w tym kraju.

W Chinach nie istnieją żadne przepisy ani regulacje prawne, które nakazywałyby Huawei lub jakiejkolwiek innej firmie instalowanie „backdoorów”. Huawei nigdy nie otrzymał takiej prośby od żadnego rządu i nigdy nie wyrazilibyśmy na to zgody.

Wiadome było, że firma temu zaprzecza. Ale coraz więcej krajów obawia się szpiegowania – czyżby było to bezzasadne i była to manipulacja USA? A co Wy o tym sądzicie? Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Dajcie znać w komentarzach.

Czytaj też: Ogromne dostawy smartfonów Huawei w 2018 roku

Źródło: Materiały prasowe