Reklama
aplikuj.pl

Takie zdjęcia robi Huawei P40 Pro

Mając do dyspozycji Huaweia P40 Pro wykonaliśmy za jego pomocą kilka szybkich zdjęć w różnych warunkach. Korzystając z okazji zrobiliśmy też małe porównanie z Samsungiem Galaxy S20. Czy P40 Pro oferuje duży skok jakościowy względem P30 Pro?

Czego spodziewam się po aparacie w P40 Pro?

W stosunku do aparatu z Huaweia P30 Pro w zasadzie niewiele można poprawić. Największym polem do popisu na pewno był aparat szerokokątny. Przełączenie się z aparatu głównego na szeroki kąt w P30 Pro dawało bardzo wyraźny spadek jakości zdjęć. Już Mate 30 Pro pokazał jak dużo można pod tym względem poprawić.

Mała zmiana w stosunku do poprzednika mogłaby też zajść pod względem zdjęć nocnych. P30 Pro owszem rejestrował znacznie więcej niż ludzkie oko, ale bardzo mocno prześwietlał fotografie i dosłownie z nocy robił się dzień. Delikatnie przyciemnienie przy zachowaniu tego samego poziomu szczegółów byłoby mile widziane.

Zobacz też: Debiutuje seria Huawei P40. Król mobilnej fotografii wraca po swoje

Jakimi aparatami dysponuje Huawei P40 Pro?

Huawei P40 Pro oferuje nam trzy aparaty, którymi możemy fotografować:

  • główny o rozdzielczości 50 Mpix – przysłona F/1.9, 23mm, 1/1,28″, 2,44 µm, z optyczną stabilizacją obrazu,
  • peryskopowy teleobiektyw 12 Mpix – przysłona F/3.4, 125mm, 5-krotny zoom optyczny, optyczna stabilizacja obrazu,
  • aparat ultra-szerokokątny 40 Mpix – przysłona F/1.8, 18mm, 1/1,54″.

Całość wspiera czujnik ToF 3D służący do pomiaru głębi ostrości.

Jak były robione zdjęcia?

Zdjęcia nie były w żaden sposób ustawiane. Robiłem je w trakcie szybkiego spaceru. Wszystkie fotografie, bez zmniejszania jakości, zostały pomniejszone do rozdzielczości 1030p. W pełnym rozmiarze możecie je pobrać pod tym adresem. Na dokładne porównania oraz analizę jakości zdjęć przyjdzie jeszcze czas w osobnych materiałach.

Zdjęcia są podzielone na te wykonane aparatem głównym, szerokokątnym oraz z wykorzystaniem różnego przybliżenia. Do tego zdjęcia w dedykowanym trybie nocnym.

Porównanie z Galaxy S20 traktujmy czysto rozrywkowo. Miarodajnym porównaniem byłoby zestawienie Galaxy S20 z Huaweiem P40 lub P40 Pro i Galaxy S20 Ultra.

Dla przyśpieszenia wczytywania zdjęć materiał został podzielony na więcej stron.