Reklama

Huawei P50 Pro dostanie nowe aparaty

Trzymając się przedcovidowego kalendarza, Huawei P50 Pro powinien zadebiutować w ciągu najbliższych tygodni. Pojawia się coraz więcej informacji na jego temat.

Huawei P50 w trzech odsłonach

Podobnie jak w przypadku Samsunga, Huawei P50 pojawi się w trzech wariantach – podstawowym, Pro oraz Pro+. Tak samo jak miało to miejsce w serii P40.

Z najnowszych informacji wynika, że Huawei nie będzie za wszelką cenę starać się powiększyć nadchodzących smartofonów. W modelu P50 znajdziemy ekran o przekątnej 6,2 cala, w P50 Pro 6,6 cala oraz 6,8 cala w P50 Pro+.

Czytaj też: Ceny RTX 3060 będą znacznie wyższe niż wynosi cena sugerowana

Wymiary jednego z modeli mają wynosić 159 x 73 x 8.X mm i wygląda na to, że będzie to P50 Pro. Wymiary byłoby zbliżone do tego, co widzieliśmy w P40 Pro – 158.2 x 72.6 x 9 mm.

Sam wygląd modelu P50 Pro ma być kontynuacją znanych wzorców. Możemy oczekiwać mocno zakrzywionego ekranu oraz powrotu do mniejszego otworu na przedni aparat zamiast dużej szpary jak w serii P40.

Czytaj też: 7000 mAh! Samsung mógłby pomyśleć nad europejskim Galaxy F62

Huawei P50 Pro z trzema aparatami, w tym dwoma nowymi

Huawei P50 Pro+

Wygląd aparatów w serii P50 ma być minimalistyczny. Możemy spodziewać się prostokątnego modułu, podobnego do tego z serii P40.

Choć nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji aparatów, Huawei P50 Pro zaoferuje zupełnie nowy aparat główny oraz szerokokątny. Co wpasowałoby się w dotychczasowe tempo rozwoju aparatów firmy. Nie wiadomo, w którą stronę pójdzie ten rozwój, ale możemy spodziewać się raczej dalszego zwiększenia rozmiaru sensorów.

Czytaj też: iPhone 13 przecieka. Smartfon wytłumaczy nam niebo

Skoro nowe mają być tylko dwa aparaty, to łatwo możemy pobawić się w zgadywanie, jakie aparaty dostanie seria P50:

  • Huawei P50 – nowy aparat główny, aparat szerokokątny z serii P40 oraz tradycyjny teleobiektyw z zoomem optycznym 2 lub 3-krotnym,
  • Huawei P50 Pro – nowy aparat główny i szerokokątny oraz peryskopowy teleobiektyw 120 mm z 5-krotynym zoomem optycznym,
  • Huawei P50 Pro+ – nowy aparat główny i szerokokątny, peryskopowy teleobiektyw 240mm z 10-krotnym zoomem optycznym oraz portretowy teleobiektyw.

Patrząc na specyfikacje aparatów serii P40 oraz Mate 40, inny układ obiektywów byłby tutaj dużym zaskoczeniem.