WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei szykuje powerbank i zdradza moc ładowania Mate 40 Pro

Rzadko zdarza się, aby Huawei prezentował nowe smartfony bez premiery akcesoriów. Wygląda na to, że wraz z Matem 40 Pro zadebiutuje powerbank oferujący wysoką moc ładowania.

Nowy powerbank Huawei może z powodzeniem zastąpić gniazdko

Są na rynku powerbanki, którymi można naładować nawet laptopa, a ich moc ładowania sięga 75W. Ale w przypadku akcesoriów producentów na próżno szukać powerbanku o takie mocy ładowania jak nadchodzące akcesorium Huaweia.

W serwisie Weibo pojawił się fragment specyfikacji urządzenia pochodzący z certyfikacji 3C. Wynika z niego, że powerbank będzie wyposażony w ogniwa o pojemności 12 000 mAh i zaoferuje prąd o napięciu 5V/9V/12V/15V przy natężeniu 3A. Daje to kompatybilność z obecnymi systemami szybkiego ładowania Huaweia o mocy 22,5, 44 oraz 55W. Ale otwiera również drogę do jeszcze szybszego ładowania o mocy 66W.

Mate 40 Pro z ładowaniem o mocy 66W

Specyfikacja powerbanku zdradza nam, że jeden z modeli serii Mate 40 zaoferuje ładowanie o mocy 66W. Najpewniej będzie to najwyższe Mate 40 Pro lub jakiś dodatkowy model z Plusem. Ciężko spodziewać się, aby firma stworzyła powerbank, którego mocy nie wykorzysta żaden smartfon z jej oferty.

Przy okazji przy tej mocy powerbank powinien pozwolić na ładowanie laptopów z serii MateBook.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News