WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei – Harmony OS jeszcze mnie nie kręci, ale nowe urządzenia są ciekawe

Firma Huawei zaprezentowała wczoraj szereg nowości. Od sześciu nowych urządzeń, po autorski system operacyjny HarmonyOS, który już niedługo trafi do pierwszych smartfonów. Ale wygląda na to, że na początku nie będą to zaawansowane sprzęty.

Smartfony z HarmonyOS będą musiały być proste. Przynajmniej na początku

HarmonyOS to system, o którym mówi się od dawna. Wraz z debiutem drugiej generacji w końcu poznaliśmy pierwsze szczegóły jego możliwości i rynkowego debiutu. Będzie to oprogramowanie typu open source, które będzie wprowadzane na rynek etapami. Na początku system trafi do prostych urządzeń elektroniki noszonej i telewizorów. Ze względu na możliwości, bo na początku HarmonyOS pojawi się na urządzeniach wyposażonych w 128 KB – 128 MB pamięci RAM. Następnie w kwietniu 2021 roku zobaczymy pierwsze smartfony, ale wyposażone w nie więcej niż 4 GB pamięci RAM. Dopiero później, do końca 2021 roku, zobaczymy pierwsze mocniejsze smartfony z więcej niż 4 GB pamięci RAM.

Czyżby Mate 50 Pro z HarmonyOS? To byłoby bardzo odważne, ale chętnie bym coś takiego zobaczył.

Co tam słychać w AppGallery?

Konferencja była dobrym momentem na podsumowanie rozwoju HMS oraz sklepu AppGallery. Aktualnie jest w nim zarejestrowanych 1,8 mln deweloperów, a z HMS Core, czyli mówiąc wprost urządzeniami bez usług Google’a, jest zintegrowanych 96 tys. aplikacji. Ze sklepu korzysta 490 mln osób, a z AppGallery w okresie od stycznia do sierpnia 2020 roku pobrano w sumie 261 mld aplikacji.

Odświeżone laptopy, nowe słuchawki i nowe zegarki

Huawei Watach GT2 Pro

Huawei zaprezentował wczoraj nowe urządzenia, ale o części z nich wiedzieliśmy w zasadzie wszystko już od jakiegoś czasu. Dlatego też aby nie pisać dwa razy o tym samym, w tych linkach znajdziecie informacje o – słuchawkach FreeLace Pro, zegarku Watch GT 2 Pro oraz opasce Watch Fit.

Huawei MateBook X 2020

MateBook X oraz MateBook 14 przeszły mały lifting. W pierwszym znajdziemy dotykowy ekran 3K o proporcjach 3:2, procesory Intela 10. generacji i o 26% większy touchpad. Do tego system głośników w układzie 2.1 oraz łączność Wi-Fi 6. MateBook 14 dostał z kolei procesor AMD Ryzen 4000H, chłodzenie Huawei Shark Fin oraz ekran o rozdzielczości 2K.

Huawei FreeBuds Pro

FreeBuds Pro to nowa odsłona kieszonkowych słuchawek zamkniętych w etui ładującym. Pozwalają na połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie, bez względu na ich system operacyjny. Na jednym ładowaniu słuchawki mogą grać do 4,5 godziny lub do 7 jeśli wyłączony aktywną redukcją szumów (do 40 dB), co jest wyróżniającym się wynikiem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News