WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei prezentuje HarmonyOS

HarmonyOS to autorski system od Huawei, który właśnie miał swoją premierę. Jego celem jest walka z Androidem i iOS o swoje miejsce na rynku.

Firma mówi o czterech cechach, które wyróżniają HarmonyOS. Jest to niezawodność, płynność, bezpieczeństwo oraz jednolitość. Richard Yu, CEO Huawei Business Consumer Group, komentuje:

Wkraczamy w nową erę – konsumenci na całym świecie pragną holistycznego i inteligentnego doświadczania wszystkich możliwości jakie daje im różnego rodzaju sprzęt elektroniczny. Spełnienie tych potrzeb, wymagało stworzenia systemu z udoskonalonymi możliwościami operacji na wielu różnych platformach. Potrzebowaliśmy rozwiązania szybkiego, wyróżniającego się bezpieczną architekturą i niezawodnego w każdym wypadku. HarmonyOS całkowicie różni się od Androida, jak i iOS. Umożliwia płynną pracę na różnych urządzeniach, a tworzenie aplikacji i wdrażanie jej na inny sprzęt jest elastyczne.

Czytaj też: Xiaomi patentuje smartfony z otworami w ekranie

System początkowo będzie dostępny na inteligentnych ekranach, które będą miały premierę jeszcze w tym roku. W kolejnych trzech latach zostanie zoptymalizowany i wdrażany do kolejnych urządzeń. Ciekawe, jak w praktyce będzie działało roz

Czytaj też: Samsung Galaxy A70s przetestowany w Geekbenchu

Źródło: Materiały prasowe