WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Huawei prezentuje najnowsze wyniki finansowe

Huawei opublikowało właśnie wyniki finansowe za pierwszą połowę 2019 roku. Firma wypracowała 58,3 miliarda dolarów przychodu, co oznacza wzrost o 23,2% w stosunku do analogicznego okresy sprzed roku.

Problemy ze strony USA nie wpłynęły więc na sytuację firmy. Prezes zaznacza, że sukces możliwy był dzięki skutecznemu zarządzaniu we wszystkich branżach, w których działa Huawei.

Czytaj też: Oficjalnie: Apple kupuje dział modemów Intela

Liang Hua, prezes firmy, mówi:

Nasze przychody w maju szybko rosły. Biorąc pod uwagę wskaźniki, które osiągnęliśmy w pierwszej połowie roku, nadal obserwujemy wzrost nawet po tym jak zostaliśmy dodani do Entity List. Nie oznacza to, że nie mamy przed sobą żadnych trudności. Mamy i mogą one wpłynąć na tempo naszego wzrostu w najbliższym okresie czasu. Ale pozostaniemy na kursie. Jesteśmy pewni tego, co przyniesie przyszłość, i będziemy kontynuować inwestycje zgodnie z planem – łącznie z tym, że wydamy 120 miliardów CNY na badania i rozwój. Przetrwamy te wyzwania i jestem przekonany, że Huawei wejdzie w nowy etap wzrostu.

Ciekawe, czy sukces uda się powtórzyć w drugiej połowie 2019 roku. Wygląda jednak na to, że Huawei jest na świetnej drodze do jeszcze zwiększenia swoich przychodów.

Czytaj też: Polska firma Goclever upadła. Co z klientami?

Źródło: Materiały prasowe