WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei prezentuje nowe produkty

Huawei podczas konferencji w Barcelonie zaprezentował nowe urządzenia. Wśród nich należy wymienić Mate Xs, MateBook X Pro, MatePad Pro, 5G CPE Pro 2 oraz WiFi AX3.

Huawei Mate Xs

Huawei zaprezentował nowy smartfon Mate Xs. Jest to podejście do temu składanych urządzeń, a dzięki topowemu wnętrzu konstrukcja zapowaida się na jedną z najlepszych na rynku.

Mate Xs ma 8 calowy wyświetlacz składany na zewnątrz, dzięki czemu może on działać na różne sposoby. Zastosowany zawias to Falcon Wing, który ma ponad 100 elementów wzmacniających wyświetlacz oraz zapewniających bezproblemową obsługę w dowolnym trybie. Po złożeniu smartfona do dyspozycji macie dwa ekrany 6,6 cala i 6,38 cala.

W środku znajdzie się procesor Kirin 990 5G, który jest jednym z najwydajniejszych na rynku. Nie zabrakło też czterech tylnych aparatów: główny 40 MP, ultraszerokokątny 16 MP, teleobiektyw 8 MP i czujnik głębokości. Całość działa pod kontrolą EMUI 10.0.1. Zostanie on także wprowadzony na rynek z nową wersją Huawei AppGallery, która zapewni dostęp do globalnych aplikacji.

Uaktualnione laptopy Huawei MateBook X Pro

Na rynek trafią uaktualnione modele MateBook X Pro. Będą one cechowały się świetnym wyglądem, wysoką wydajnością oraz świetnymi możliwościami.

MateBook X Pro przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych i profesjonalnych twórców treści. Obudowa jest metalowa i ma paskowane wykończenie. Laptop dostępny będzie w różnych wersjach kolorystycznych: Mystic Silver, Space Gray czy nowej Emerald Green.

Warto zwrócić uwagę na wymiary i wagę sprzętu. Jego grubość wynosi 14,6 mm a waga 1,33 kg, dzięki czemu urządzenie jest idealne do przenoszenia. Zastosowany ekran 13,9 calowy to Ultra FullView, który cechuje się świetnymi kolorami i specyfikcją. Zajmuje on 91% obudowy, więc całkiem sporo jak na laptopa.

Huawei MateBook X Pro laptop, wygląd Huawei MateBook X Pro, design Huawei MateBook X Pro

W środku znajdzie się procesor Intel Core i7-10510U lub i5-10210U. Karta graficzna to GeForce MX250. Nie zabraknie też nowego systemu chłodzenia z wentylatorami Shark Fin Fans 2.0. Ma to zapewnić cichą pracę oraz niski throttling.

Poza tym odświeżony Huawei MateBook X Pro będzie miał wszystkie funkcje znane z poprzednich modeli – czytnik linii papilarnych czy funkcję Huawei Share. Laptop trafi do sprzedaży w kwietniu 2020 roku.

Nowy flagowy tablet MatePad Pro

Kolejna nowość to tablet Huawei MatePad Pro. Tym razem ma on cechować się wąskimi ramkami i świetnym wyglądem.

Stosunek ekranu do obudowy wynosi 90%, więc efekt wizualny powinien być świetny. W środku znajduje się flagowy Kirin 990, który ma zapewnić wysoką wydajność i długi czas pracy na jednym ładowaniu.

MatePad Pro, tablet MatePad Pro, premiera MatePad Pro, wygląd MatePad Pro

Sam ekran ma przekątna 10,8 cala – ramki mają szerokość 4,9 mm. Rama została wykonana ze stopu magnezu, co zapewnia niską wagę oraz wysoką wytrzymałość sprzętu. MatePad Pro trafi na rynek w wersji Forest Green, Orange, Pearl White i Midnight Grey.

MatePad Pro, tablet MatePad Pro, premiera MatePad Pro, wygląd MatePad Pro

W środku znajdzie się też do 8 GB pamięci RAM LPDDR4X. Producent chwali się też systemem chłodzenia, który ma zapewniać odpowiednie odprowadzanie ciepła. Bateria ma pojemność 7250 mAh i oferuje rozbudowane funkcje oszczędzania.

Tablet trafi do sklepów w kwietniu 2020 roku. W czerwcu do sprzedaży trafi wersja 5G tabletu, która również zapowiada się interesująco.

Huawei 5G CPE Pro 2 integruje 5G Super Uplink i WiFi 6

Kolejne urządzenie to Huawei 5G CPE Pro 2. Obsługuje ono szeroki zakres pasm częstotliwości 5G – jest on znacznie większy niż w przypadku każdej konkurencji.

5G CPE Pro 2 wyposażony jest w najnowocześniejszy chipset Balong 500, który obsługuje sieć 5G NSA i SA. Nie zabrakło też obsługi pasma 200 MHz i obsługi nowych technologii. Wszystko to sprawia, że maksymalna prędkość oferowana przez 5G CPE Pro 2 to 3,6 Gb/s.

Opisywane urządzenie oferuje też obsługę WiFi 6. Standard został dostosowany w celu zapewnienia optymalnego zasięgu sieci 5G. Urządzenie może połączyć się maksymlanie ze 128 urządzeniami i obsługuje technologię MU-MIMO.

Całość jest przy tym o 1/3 mniejsza od poprzednika. Nie zabrakło też nowego systemu chłodzenia, który ma działać znacznie ciszej, a przy tym zapewniać niższe temperatury.

Huawei WiFi AX3 obsługuje WiFi 6

Huawei wprowadził najnowszą serię routerów WiFi AX3. Obsługują one między innymi WiFi 6, czyli najnowszy standard połączenia bezprzewodowego.

Urządzenie działa pod kontrolą systemu Hauwei Harmony i ma zabezpieczenie Huawei HomeSec TM. Ma to zapewniać wysokie bezpieczeństwo oraz szybkie i stabilne połączenie WiFi przez cały czas.

W środku znajduje się mikroukład Gigahome Wi-Fi 6. Dzięki odpowiednim dodatkowym technologiom router zapewnia lepszą penetrację przeszkód, w tym ścian. Pamiętajcie jednak, że działa to podczas używania z innymi urządzeniami Huawei WiFi 6. Nie zabrakło też czterech niezależnych wzmacniaczy sygnału.

Huawei jest więc gotowy na nadejście ery WiFi 6. Pytanie kiedy ona rozprzestrzeni się w naszych domach – mam pewne wrażenie, że nie stanie się to zbyt szybko.