WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei prezentuje procesor Kirin 980

Zgodnie z oczekiwaniami, podczas targów IFA 2018 firma Huawei zaprezentowała procesor Kirin 980. Posiada on podwójny dedykowany procesor NPU, który odpowiada za obsługę SI.

Nowa konstrukcja charakteryzuje się wysoką wydajnością. W porównaniu do poprzednika wzrosła ona o 20%. Także warto wspomnieć o efektywności energetycznej, która poprawiła się o 40%. Kirin 980 wspierany jest przez procesor graficzny Mali-G76 oraz model LTE kategorii 21. W procesorze, na 1 centymetrze kwadratowym znajduje się 6,9 miliarda tranzystorów – 1,6 razy więcej od poprzedniej generacji. Kirin 980 oparty jest o rdzenie Cortex-A76, które są o 75% wydajniejsze i o 58% bardziej efektywne energetyczne od swoich poprzedników. Podwójny procesor NPU zapewnia rozpoznawanie do 4500 obrazów na minutę, czyli o 120% więcej niż w przypadku modelu 970. Także zapewnia on o 46% większą przepustowość danych.

Nowe CPU na pewno znajdzie się we flagowcach, które niedługo powinny zostać zaprezentowane. Zapowiada się on świetnie i dzięki niemu Hauwei może próbować podbić rynek. Oczywiście o ile konkurencja nie zaprezentuje czegoś równie wydajnego.

Źródło: Materiały prasowe