Huawei przekonuje, że przyszłością wszystkich branż będzie sieć 5,5G

huawei

By oferować lepszej jakości usługi i zaspokajać konsumentów firmy muszą stale ulepszać oferowane przez siebie technologie. Nie inaczej jest w przypadku 5G, które choć teraz jest nowością, za jakiś czas będzie musiało ewoluować w sieć 5,5 G by być napędem rozwoju gospodarki.

Huawei: 5.5G będzie napędem rozwoju dla wszystkich branż

Stały rozwój technologii komunikacyjnych ma wpływ na wiele gałęzi przemysłu, bo zapewnia lepszą jakość połączeń, a wdrażanie nowych usług wymaga także lepszego sprzętu. Zwykle żywotność takich nowych technologii wynosi około 10 lat i nie inaczej będzie w przypadku szybko rozwijającej się technologii 5G. Stała poprawa jakości świadczonych usług daje nowe możliwości rozwoju biznesów.

Podczas MWC Shanghai 2021, dr Tong Wen, CTO ds. produktów dla sieci bezprzewodowej w Huawei w ramach dyskusji „5G Advanced Summit” wypowiedział się na temat dalszego rozwoju sieci 5G.

Przekonywał, że:

Stale rosnące zapotrzebowanie na połączenia bezprzewodowe jest podstawową siłą napędową do ciągłego rozwoju technologii mobilnych

Na rynku pojawiać się będą coraz to nowe aplikacje, które będą wymagać od sieci 5G rozszerzenia możliwości w takich obszarach jak wirtualna rzeczywistość. Dowodem na taką konieczność jest rozwój usług tzw. rzeczywistości skrzyżowanej (XR), która łączy w sobie wszystkie technologie VR, AR, MR, CR w jedno, złożone doświadczenie. By sprostać wymaganiom potrzeba będzie lepsza sieć niż 5G, bo wraz ze wzrostem rozdzielczości obrazu nawet do 16K średnia prędkość będzie musiała zostać zwiększona z 120 Mb/s do 2 Gb/s, a opóźnienia transmisji zmniejszone z obecnych 20 ms do 5 ms. Dr. Tong Wena uważa, że do stworzenia sieci 5,5G, a wzrost tempa przesyłu będzie możliwy dzięki technologii UCBC (Uplink Centric Broadband Communication), której przepustowość przekracza 5G dziesięciokrotnie.

Podsumowuje dr. Tong Wena

Ścisła integracja usług 5G z różnymi gałęziami przemysłu stworzy nowy segment rynku warty ponad 10 bilionów dolarów. Branża komunikacji bezprzewodowej nie może osiągnąć sukcesu bez ujednoliconych standardów i współpracy z całym sektorem przemysłowym. Razem powinniśmy zdefiniować ewolucję 5G i promować współpracę, aby przyspieszyć dojrzałość technologii i zbudować zrównoważoną przyszłość z 5G