WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei rejestruje znaki towarowe Cine Lens i Matrix Camera

17 lipca Huawei w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej zarejestrował dwa znaki towarowe – CineLens oraz Camera Matrix. Jak możecie się spodziewać, mowa o technologiach, które zaimplementuje zapewne w swoich nadchodzących smartfonach Mate 30, a zwłaszcza w modelu Mate 30 Pro, którego zestaw aparatów ma nas po prostu powalać. 

Czytaj też: Wyciek wyglądu i specyfikacji Huawei Nova 5i Pro

Pod wnioskiem o rejestracje CineLens możemy przeczytać, że znak dotyczy ”fotografii kinowej jakości, soczewki z myślą o nagrywaniu, odtwarzaniu i przetwarzaniu dźwięku, obrazu i/lub danych”. Możliwe więc, że jeden z aparatów w Mate 30 Pro będzie dedykowany do nagrywania wideo. Zwłaszcza że Huawei współpracował z firmą Leica, która może uchodzić za synonim jakości w nagraniach.

Camera Matrix dotyczy z kolei najprawdopodobniej samego kwadratowego układu z kilkoma aparatami w nowych Mate’ach. Chociaż nie wiemy dokładnie, ile aparatów znajdzie się w Mate 30 Pro, to przecieki zdradzają cztery, a nawet pięć w modelu Mate 30 Pro. Jednak sporo wody upłynie w Wiśle, zanim doczekamy się oficjalnych informacji. Teraz Huawei szykuje się zapewne do zaprezentowania wariantu Mate 30 Lite i wersję Pro zostawi sobie najprawdopodobniej na październikową konferencję.

Czytaj też: Wygląd i specyfikacja Huawei Mate 30 Lite, Honor 9X i 9X Pro z TENNA

Źródło: GSMArena