Huawei szykuje Petal Mail, czyli swój odpowiednik Gmaila

huawei

Po odcięciu od usług Google Huawei musiał stworzyć swoje aplikacje, które zastąpiłyby te najpopularniejsze od giganta z Mountain View. Jest już Petal Maps, Petal Search, a teraz przychodzi czas na Petal Mail.

Petal Mail – odpowiednik Gmaila od Huawei

Huawei cały czas sukcesywnie odcina się od Google tworząc własne aplikacje mające zaoferować użytkownikom wszystko, czego potrzebują. AppGallery stale powiększa swoją bibliotekę o nowe apki, a firma również nie próżnuje tworząc swoje odpowiedni tych najpopularniejszych usług Google. Petal Maps radzi sobie już całkiem nieźle, a teraz przyszła pora na odpowiednik Gmaila – Petal Mail.

Własna usługa pocztowa Huawei wygląda dość podobnie do poczty Google. Na razie trwają testy w Chinach, więc musimy na nią jeszcze trochę poczekać.

Adres mailowy jaki otrzymamy będzie miał końcówkę @petalmail.com. Na razie informacji o możliwościach Petal Mail jest niewiele, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo Huawei będzie musiał sporo zaoferować, by użytkownicy faktycznie nie tęsknili za usługami Google.