WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei trolluje iPhona po raz kolejny

Jak co roku, podczas wprowadzania do sprzedażny nowych iPhonów, przez sklepami Apple ustawiają się ogromne kolejki na całym świecie. Właśnie to wykorzystał Huawei do pięknego strollowania konkurenta.

Przed sklepem Apple na Orchard Road w Singapurze, kilku pracowników Huawei rozdało około 200 powerbanków osobom, które czekały w kolejce całą noc. Zapakowane urządzenia miały napisane: „Oto powerbank. Będziesz go potrzebował.” Huawei tym samym kpi z niskiej pojemności baterii w nowych smartfonach Apple. Najlepszy z nich, iPhone Xs Max, będzie miał zaledwie 3174 mAh, co jest bardzo małą wartością. Przykładowo Galaxy Note 9 ma baterię o pojemności 4000 mAh. Ciężko też spotkać smartfona na Androidzie z baterią mniejszą niż 3000 mAh.

Nie wiadomo czemu Apple decyduje się na tak małe pojemności akumulatorów. Może firma wierzy, że optymalizacja oprogramowania wystarczy do zapewnienia długiego czasu działania? A może liczą, że wszyscy dokupią do nowych urządzeń powerbanki tak jak przejściówki UBS-C do słuchawek. Dajcie znać w komentarzach co o tym sądzicie.

Wyciekła pełna specyfikacja LG V40

Źródło: https://www.gsmarena.com