Reklama
aplikuj.pl

Huawei Watch Buds już niedługo trafi na rynek. To smartwatch z wbudowanymi słuchawkami

Huawei Watch GT 3

Huawei ma teraz sporo problemów z kolejnymi sankcjami nałożonymi przez USA, ale firma nie ma zamiaru zaprzestać wydawania w Chinach nowych produktów. Inna sprawa, czy takowe trafią na rynek globalny. Dziś jednak nie o tym, a o Huawei Watch Buds, czyli smartwatchu 2 w 1, który niedługo zaliczy premierę.

Huawei Watch Buds to smartwatch, z którego wyciągniemy… słuchawki

Grudzień przyniesie nam sporo interesujących premier. Xiaomi już zapowiedziało, że 2 grudnia pokaże serię Xiaomi 13, a swoje produkty wykuje też Oppo oraz właśnie Huawei. I to właśnie Huawei będzie miał do zaprezentowania dość specyficzne urządzenie, jakim jest połączenie smartwatcha ze słuchawkami.

Źródło: Twitter

Opakowanie detaliczne Huawei Watch Buds, które właśnie wyciekło do sieci, pokazuje nam smartwatch z niecodzienną konstrukcją. Jak widać na zdjęciu, urządzenie na pierwszy rzut oka wygląda jak Watch GT 3, ma jednak odchylany ekran, pod którym ukryte zostały słuchawki douszne. Rozwiązanie wydaje się bardzo interesujące, bo ogranicza konieczność noszenia przy sobie etui na słuchawki, bo te po prostu będziemy mieli na ręce.

Jednak taki smartwatch może nie być zbyt dobrym pomysłem, głównie ze względu na baterię. Słuchawki zajmują trochę miejsca, nawet pomimo tego, że są mocno minimalistyczne. To z kolei oznacza, że zabierają miejsce chociażby akumulatorowi, który w takim urządzeniu musi trochę zajmować. W końcu ma za zadanie zasilać nie tylko smartwatch, ale też słuchawki. Na zdjęciu nie widać, by urządzenie było bardzo grube, więc można się spodziewać, że nawet jeśli Huawei Watch Buds wzbudzi zainteresowanie u wielu osób, to z gorszą żywotnością baterii raczej nie poradzi sobie zbyt dobrze na rynku. Chyba że Huawei znalazł na to jakiś sposób i podczas premiery mile nas zaskoczy.